ГАРЯЧІ ЗАПИТАННЯ: робимо виправлення у трудовій книжці

Дата публікації: 23.07.2019

Як правильно зробити виправлення у трудовій книжці?

У разі необхідності зміни запису відомостей про роботу після зазначення відповідного порядкового номера, дати внесення запису в графі 3 пишеться: «Запис за № таким-то недійсний. Прийнятий за такою-то професією (посадою)» і у графі 4 повторюються дата і номер наказу (розпорядження) роботодавця, запис з якого неправильно внесений до трудової книжки. 

У разі необхідності визнання недійсним запису про звільнення і переведення на іншу постійну роботу у разі незаконного звільнення або переведення, установленого органом, який розглядає трудові спори, і поновлення на попередній роботі або зміни формулювання причини звільнення запис визнається недійсним у такому ж порядку. Наприклад, пишеться: «Запис за № таким-то недійсний, поновлено на попередній роботі»

При зміні формулювання причини звільнення пишеться: «Запис за № таким-то є недійсним, звільнено...» і зазначається нове формулювання. У графі 4 в такому разі робиться посилання на наказ (розпорядження) про поновлення на роботі або зміну формулювання причини звільнення.


Відповідь надала Вікторія Ліпчанська, шеф-редактор кадрового напряму Видавничого дому «МЕДІА-ПРО».