...
Реєструйся

ГЕНЕРАЛЬНУ УГОДУ НА 2010-2012 ПІДПИСАНО!


9 листопада у Клубі Кабінету Міністрів відбулася церемонія підписання Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки.

У церемонії підписання взяли участь Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Голова Федерації профспілок України, голова Спільного представницького органу сторони профспілок Василь Хара, Міністр праці та соціальної політики Василь Надрага та Голова Спільного представницького органу сторони роботодавців Олексій Мірошниченко.

Робота над проектом Генугоди на 2010-2012 роки тривала понад сім місяців. За цей час соціальні партнери узгодили понад 190 пунктів по шести розділах. Основну частину з них (63 положення або 33%) становлять зобов’язання, які бере на себе сторона держави. 29 положень (15%) зобов’язуються виконувати роботодавці, 19 (10%) — профспілки. 41% положень проекту — це спільні зобов’язання сторін. Безперечно, підписання нової Генугоди — вагомий крок на шляху розвитку соціального діалогу.

Це свідчення того, що соціальні партнери можуть бути активними учасниками економічних реформ. Нова Генеральна угода — це компроміс, досягнутий сторонами у ході переговорів. Адже вдалося віднайти прийнятні для профспілок і власників рішення гострих, дискусійних питань, підійти до вирішення багатьох соціальних проблем суспільства.

Генеральна угода на 2010-2012 роки вступає в дію з дня її підписання.

Джерело: fpsu.org.ua