Голів окружних виборчих комісій будуть навчати в три етапи


ЦВК постановою від 31.01.2013 р. № 15 затвердила Порядок організації навчання осіб, які претендують на призначення на посади голів, заступників голів та секретарів окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України.

На проходження навчання можуть претендувати особи, які мають право голосу на виборах народних депутатів. Навчання здійснюється на безоплатній основі та організовується Центральною виборчою комісією.

Навчання включає в себе такі етапи:

  • – теоретична підготовка;
  • – практична підготовка;
  • – виконання підсумкового завдання (тесту, іспиту і т.п.).

Етап теоретичної підготовки здійснюється претендентами шляхом самоосвіти і полягає в засвоєнні ними законодавства про вибори народних депутатів за затвердженими темам теоретичної підготовки.

Етап практичної підготовки претендентів проводиться в Центральній виборчій комісії за поданням політичних партій.

Виконання підсумкового завдання повинне тривати не більше двох годин. У разі успішного виконання підсумкового завдання претендентам видається свідоцтво встановленого Центральною виборчою комісією зразка.

Також затверджено:

  • – теми теоретичної підготовки претендентів на заняття керівної посади в окружній виборчій комісії по виборах народних депутатів;
  • – форма свідоцтва про проходження курсу навчання претендентів на зайняття керівної посади в окружній виборчій комісії з виборів народних депутатів.

За матеріалами інтрнет-порталу: ЮрЛіга.