10 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Олексій ДСНС
13 травня, 2015 - 18:09
Доброго дня! Допоможіть розібратися. Як записати в шатний розпис посаду Головний бухгалтер чи Начальник відділу (головний бухгалтер)
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 травня, 2015 - 09:59
Найменування усіх посад (професій) у штатному розписі має відповідати Національному класифікатору України ДК 003:2010 «Класифікатор професій». Зокрема, КП передбачена посада «Головний бухгалтер» (код КП – 1231).
Олексій ДСНС
14 травня, 2015 - 11:10
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 січня 2011 р. №59 "Про затвердження Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи" (далі - Постанова) визначено, що бухгалтерська служба утворюється як самостійний структурний підрозділ бюджетної установи, вид якого залежить від обсягу, характеру та складності бухгалтерської роботи – департамент, управління, відділ, сектор. Як правило керівництво діяльністю структурного підрозділу здійснює керівник - директор, начальник, завідувач. Згідно із пунктом 9 Постанови керівником бухгалтерської служби є головний бухгалтер. Постає питання, яку посаду займає керівник бухгалтерської служби – керівника структурного підрозділу з виконанням функцій головного бухгалтера чи посаду головного бухгалтера, як керівника структурного підрозділу. 
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 травня, 2015 - 11:59
Дякую. У запитанні Вам необхідно було зазначити, що йдеться про бюджетну установу. Отже, на мою думку, бухгалтерською службою бюджетної установи може бути структурний підрозділ, який має назву «Бухгалтерія». А керівником  бухгалтерської  служби (бухгалтерії)  є, звичайно,  «Головний бухгалтер».
Олексій ДСНС
14 травня, 2015 - 13:37
Бугалтерія це не є структурний підрозділ. В "Бугалтерії" відсутній керівник. А як бути з відділом, сектором? Тим більше в постанові прописано чітко СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ  
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 травня, 2015 - 14:10
Дякую. Раджу ознайомитися з кваліфікаційною характеристикою посади «Головний бухгалтер», що вміщена у Випуску 1 ДКХП. Зокрема: Кваліфікаційні вимоги. Головний бухгалтер. Начальник (завідувач) відділу (управління) бухгалтерського обліку: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж бухгалтерської роботи за професіями керівників нижчого рівня: для магістра — не менше 2 років, спеціаліста — не менше 3 років. Примітка. Кваліфікаційна характеристика професії керівника Головний бухгалтер поширюється на інші професії керівників підрозділів бухгалтерського обліку підприємств, установ та організацій: Начальник управління, Начальник відділу (самостійного), Начальник відділу (у складі управління), Начальник бюро, Начальник сектора, Завідувач відділу (бюро), Завідувач сектора.  
Олексій ДСНС
14 травня, 2015 - 14:18
Чи може Головний бухгалтер очолювати відділ? Тобто не "начальник відділу" а "головний бухгалтер"
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 травня, 2015 - 14:24
Бухгалтерію очолює головний бухгалтер, а відділ бухгалтерського обліку – начальник (завідувач) відділу. Іще раз дякую.
Олексій ДСНС
14 травня, 2015 - 15:26
Дякую за допомогу
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
14 травня, 2015 - 15:36
Будь ласка.