Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Uti
28 січня, 2011 - 13:19
У нас госслужба. предстоит реорганизация путем ликвидации 22.02.2011 года. на основе нашей инспекции будет создаваться новая служба в соединении с другой инспекцией. у нас есть два человека у которых в 2011 году наступает пенсионный возраст у одного в июле, у другого в декабре. можем ли мы в связи с этой реорганизацией отправить их сразу на пенсию? для того чтобы не переводить их в новую организацию. наша управление госслужбы сказало что есть такой Закону Украины "О занятости", ст. 26, пункт Г - досрочный выход на пенсию. но я не могу найти этот закон. подскажите пожалуйста. возможны ли какие то варианты чтобы мы расстались с пенсионерами по доброму, и чтоб и нам и им было хорошо.
Wolga
29 січня, 2011 - 09:23
1. Закон України від 01.03.91 № 803 "Про зайнятість населення". 2. Закон України від 02.03.2000 № 1533 "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". 3. Інструкція стосовно заповнення форми звітності № 4-ПН (план) «Звіт про заплановане вивільнення працівників», затверджена наказом Мінпраці від 19.12.05 № 420. (відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" при вивільненні працівників, у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням, підприємства, установи, організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, а також фізичні особи, у тому числі підприємці, повинні не пізніше ніж за два місяці до вивільнення працівників інформувати про це центри зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків). Подивитися базу даних «Загальне законодавство» - офіційний сайт Верховної Ради України. Там є пошук за реквізитами. При цьому зверніть увагу, що закон про зайнятість приймався Верховною Радою УРСР.
ЕленаПетрова
15 квітня, 2011 - 13:26
Допоможіть, будь ласка, розібратися в ситуації. В нашій організації розпочато процес ліквідації. Всіх працівників було письмово попереджено за 2 місяці про наступне вивільнення. Всі працівники - державні службовці. Серед них є такі, яким залишилося 1,5 року (або менше) до настання пенсійного віку. Конкретний приклад: Працівниця (державний службовець) звільнення у зв"язку з ліквідацією підприємства (п.1 ст.40 КЗпП України). До 55 років їй залишилося 1,5 року. Вона звернулася в районний центр зайнятості. Районний центр зайнятості звернувся до районного пенсійного фонду з клопотанням про призначення дострокової пенсіїї державного службовця цій працівниці. Стаж державної служби прцівниці становить 10 років 9 місяців, що дає право на оформлення пенсії державного службовця. Пенсійний фонд вирішив питання позитивно. Працівниці призначили пенсію державного службовця. Підскажіть, будь ласка, чи має вона право на отримання грошової допомоги у розмірі 10 посадових окладів, як така, що вийшла на пенсію державного службовця (ст.37 Закону України “Про державну службу”). Адже звільнена вона була у зв"язку з ліквідацією підприємства (п.1 ст.40 КЗпП України), а не у зв"язку з виходом на пенсію.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
15 квітня, 2011 - 16:11
Слід зазначити, що підпункт "г" пункту 1 статті 26 Закону України «Про зайнятість населення», щодо права на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законом строку осіб передпенсійного віку, які мають страховий стаж для чоловіків - 25 років, для жінок - 20 років, а для осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах (списком № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України), - стаж роботи, який дає право на цей вид пенсії, виключено згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Водночас, положення пункту 88 розділу II Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008. Звернення за призначенням пенсії, відповідно до статті 7 цього Закону «Про пенсійне забезпечення», може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію. При цьому, пенсії за віком призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується. У той же час, вихід на пенсію визначається як підстава щодо припинення трудового договору з ініціативи працівника відповідно до ст. 38 КЗпП України за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію, у тому числі по інвалідності, або п. 3 ст. 30 Закону України «Про державну службу» у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на державній службі та виходом на пенсію, якщо останнє буде зазначено у заяві державного службовця про припинення державної служби. З урахуванням зазначеного, на момент припинення службово-трудових відносин з державним службовцем відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП України у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, скороченням штатів, реорганізації, ліквідації тощо у відповідного органу державної влади не виникає правової підстави (зобов’язання) для нарахування та виплати йому 10 посадових окладів, так як зазначені підстави припинення державної служби для такої виплати не передбачені ст. 37 Закону України «Про державну службу», а тому лише виплачується вихідна допомога у розмірі не меншому середнього місячного заробітку, як це передбачено ст. 44 КЗпП України.
ЕленаПетрова
18 квітня, 2011 - 08:18
Большое спасибо.
Ольга Харечко
Зображення користувача Ольга Харечко.
Головний редактор журналу «Довідник кадровика»/«Справочник кадровика», голова ВАК, експерт порталу «КАДРОВИК-онлайн»
15 квітня, 2011 - 15:21
Право на право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законом строку осіб передпенсійного віку, які мають страховий стаж для чоловіків - 25 років, для жінок – 20, а для осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах, - стаж роботи, який дає право на цей вид пенсії визначається підпункт "г" частини першої пункту 1 статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» від 1 березня 1991 року № 803-XII. Підпункт "г" частини першої пункту 1 статті 26 виключено згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року № 107-VI. Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп відновлено норму підпункту 1 "г" статті 26 Закону України "Про зайнятість населення", відповідно до якої працівникам, трудовий договір з якими було розірвано на підставі п. 1 ст. 40 КЗпПУ, гарантується право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законом строку осіб передпенсійного віку, які мають страховий стаж для чоловіків - 25 років, для жінок - 20 років, а для осіб, які мають право на пенсію на пільгових умовах, - стаж роботи, який дає право на цей вид пенсії. Отже, з 22 травня 2008 року працівники, вказані вище можуть достроково виходити на пенсію.
dombrovska17
15 квітня, 2011 - 15:53
відповідно до роз"яснень головного управління держслужби від 22.03.2011 № 1960/13-11 щодо виплати грошової допомоги в розмірі 10 окладів, у разі звільнення працівників по п.1, п.2 ст.40 КЗпП України вищезазначена допомога не виплачується.....