...
Реєструйся

НБУ планує випустити купюру нового номіналу


Нацбанк вивчає доцільність запровадження в обіг купюри номіналом 1000 гривень, повідомив заступник голови НБУ Володимир Кротюк.


“Поки ще ми здійснюємо аналіз, чи достатньо у нас на сьогодні існуючих номіналів. Якщо результати аналізу покажуть, що є необхідність випуску банкноти номіналом 1000 гривень, то будемо вносити пропозиції. Поки таке рішення не прийнято, і пропозиції такі не вносилися”, – сказав В. Кротюк.

За його словами, НБУ планує в кінці року випуск банкнот номіналом 200 гривень з удосконаленою системою захисту, при цьому істотних змін в дизайні банкноти не передбачається.

Що стосується удосконалення захисту на перспективу, то В. Кротюк відзначив, що Нацбанк спільно з іншими центральними банками планує використовувати спеціальний елемент, який зробить неможливим копіювання банкноти на принтері.

“У нас на 1 мільйон банкнот 5 підробок. Якщо взяти ЄС, то там 67 підробок на мільйон банкнот. У нас 99,5% підробок – це підробки на принтерах, сканерах, мається на увазі, не на друкарському обладнанні”, – зазначив В. Кротюк. За його словами, у міжнародній практиці прийнято один раз на 4-5 років переглядати системи захисту банкнот.

Джерело: ligazakon.ua