Реєструйся

“Гріх ховати від людей таку красу”


Унікальну колекцію з бурштину показують не лише президентам

Кілька десятків унікальних каменів, скульптури, ікони та картини з бурштину безкоштовно показують у музеї підприємства “Бурштин України” в Рівному.


У четвер ввечері його вперше за багато років відкрили для широкого загалу. Досі милуватися дорогоцінною колекцією дозволяли лише президентам країни, послам іноземних держав та високопосадовцям.

“Ми подумали, що гріх ховати від людей таку красу. Рівне – бурштинова столиця України. Так нехай і рівняни, і туристи сюди приходять. Нам навіть вигідно, бо навпроти музею розташований наш фірмовий магазин”, – показав експозицію директор підприємства Олександр Бітюк.

 

У невеликій кімнаті на скляних стелажах лежить бурштин понад 200 відтінків – від білого до яскраво-вишневого. Деякі камінці за розміром більше кулака дорослого чоловіка.

“Цілі камінчики ідуть на скульптури та прикраси. А з бурштинової крихти висипаємо різнобарвні картини-панно. У ювелірів особливо цінується рідкісний білий бурштин. Але з роками він жовтіє, бо окисляється під дією повітря”, – розповіла головний технолог Людмила Степанюк.


За її спиною відвідувачі розглядають в мікроскоп комаху, що застигла в смолі 40 млн років тому.

У кількох вітринах повільно обертаються жіночі прикраси. Ті, що блищать, зроблені для світського життя, матові камінці мають лікувальну дію, з них часто роблять вервиці.

“У скам’янілій смолі міститься бурштинова кислота, що є природнім біостимулятором. Вона має протизапальну дію, добре знімає стрес. Бурштинове намисто захищає щитовидну залозу”, – зазначила екскурсовод.

Стіни прикрашають бурштинові картини – ікона Казанської Божої Матері, зображення святих, портрети жінок та пейзажі.

Відвідувачі збираються навколо вітрини з портретами президентів Віктора Януковича, Барака Обами та лівійського лідера Муамара Каддафі.

“На жаль, це лише фотокопії картин з бурштину. Оригінали давно віддали “героям”, – пояснила Людмила Степанюк.

На відкриття музею прийшов заступник губернатора Олексій Губанов. Обіцяє, що влада скоро теж зробить рівнянам сюрприз – до Дня Незалежності у місті відкриють ще дві бурштинові кімнати. Їхню адресу чиновники поки тримають у таємниці.


Музей розташований на першому поверсі фабрики на вулиці Київській, 94. Його охороняють міліціонери. Час на оглядини не обмежують, музей працює з 9-ої ранку і до 18-ої вечора.

Зазначимо, у місті Житомир, в “Торговому центрі” біля Житнього ринку, у продажу з’явилися унікальні картини, портрети Віктора Януковича, зроблені з бурштину.

Фото: Олена Власова

Джерело:  Gazeta.ua

Матеріали до теми


Аналіз судової практики щодо неправомірного звільнення працівників у воєнний стан
Ситуація 1 Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30 січня 2023 року у справі № 420/16201/22 про визнання протиправним та ...
Цінні кадри: як будувати комунікацію з працівниками у великій компанії в умовах воєнного стану
Повномасштабне військове вторгнення спричинило радикальні зміни на ринку праці в Україні: посилило кризові явища і загострило ситуації, які раніше простежувалися ...
Цивільно-правовий договір із лікарем: у чому небезпека
ЗАПИТАННЯ До інспектора праці звернувся представник роботодавця із таким запитанням: Чи можна укласти із лікарем-терапевтом  (код професії 2221.2  згідно Класифікатора професій ...