Передплати журнал

“Гріх ховати від людей таку красу”


Унікальну колекцію з бурштину показують не лише президентам

Кілька десятків унікальних каменів, скульптури, ікони та картини з бурштину безкоштовно показують у музеї підприємства “Бурштин України” в Рівному.


У четвер ввечері його вперше за багато років відкрили для широкого загалу. Досі милуватися дорогоцінною колекцією дозволяли лише президентам країни, послам іноземних держав та високопосадовцям.

“Ми подумали, що гріх ховати від людей таку красу. Рівне – бурштинова столиця України. Так нехай і рівняни, і туристи сюди приходять. Нам навіть вигідно, бо навпроти музею розташований наш фірмовий магазин”, – показав експозицію директор підприємства Олександр Бітюк.

 

У невеликій кімнаті на скляних стелажах лежить бурштин понад 200 відтінків – від білого до яскраво-вишневого. Деякі камінці за розміром більше кулака дорослого чоловіка.

“Цілі камінчики ідуть на скульптури та прикраси. А з бурштинової крихти висипаємо різнобарвні картини-панно. У ювелірів особливо цінується рідкісний білий бурштин. Але з роками він жовтіє, бо окисляється під дією повітря”, – розповіла головний технолог Людмила Степанюк.


За її спиною відвідувачі розглядають в мікроскоп комаху, що застигла в смолі 40 млн років тому.

У кількох вітринах повільно обертаються жіночі прикраси. Ті, що блищать, зроблені для світського життя, матові камінці мають лікувальну дію, з них часто роблять вервиці.

“У скам’янілій смолі міститься бурштинова кислота, що є природнім біостимулятором. Вона має протизапальну дію, добре знімає стрес. Бурштинове намисто захищає щитовидну залозу”, – зазначила екскурсовод.

Стіни прикрашають бурштинові картини – ікона Казанської Божої Матері, зображення святих, портрети жінок та пейзажі.

Відвідувачі збираються навколо вітрини з портретами президентів Віктора Януковича, Барака Обами та лівійського лідера Муамара Каддафі.

“На жаль, це лише фотокопії картин з бурштину. Оригінали давно віддали “героям”, – пояснила Людмила Степанюк.

На відкриття музею прийшов заступник губернатора Олексій Губанов. Обіцяє, що влада скоро теж зробить рівнянам сюрприз – до Дня Незалежності у місті відкриють ще дві бурштинові кімнати. Їхню адресу чиновники поки тримають у таємниці.


Музей розташований на першому поверсі фабрики на вулиці Київській, 94. Його охороняють міліціонери. Час на оглядини не обмежують, музей працює з 9-ої ранку і до 18-ої вечора.

Зазначимо, у місті Житомир, в “Торговому центрі” біля Житнього ринку, у продажу з’явилися унікальні картини, портрети Віктора Януковича, зроблені з бурштину.

Фото: Олена Власова

Джерело:  Gazeta.ua

Матеріали до теми


Як правильно фіксувати збитки за знищене або пошкоджене під час війни майно. Частина 1
Наразі в Україні готується законодавча база стосовно порядку відшкодування завданих збитків майну під час війни, але певні юридичні обриси порядку ...
Щодо розрахунку середньої зарплати: лист Мінекономіки
Міністерство економіки України розглянуло лист щодо застосування положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 ...