Реєструйся

Хто має займатися розробленням номенклатури справ і архівом: інспектор з кадрів чи юрисконсульт?


СИТУАЦІЯ

На підприємстві немає діловода. Хто повинен займатися номенклатурою справ і архівом: інспектор з кадрів чи юрисконсульт?

 

РІШЕННЯ

Згідно із Законом України від 24 грудня 1993 року № 3814-XII «Про Національний архівний фонд та архівні установи», номенклатура справ — це обов’язковий для кожної юридичної особи систематизований перелік заголовків справ, що формуються в її діловодстві, із зазначенням строків зберігання справ.

Архів підприємства — це структурний підрозділ (або відповідальна за ведення архіву особа підприємства), що організовує і забезпечує приймання, нагромаджування архівних документів, їх облік, зберігання та користування ними.

Підприємство самостійно визначає структурний підрозділ, що займатиметься розробленням номенклатури справ, її оновленням і внесенням до цього документа змін (за потреби) та архівом. Зазвичай цим підрозділом є служба (відділ) діловодства.

Якщо така служба (відділ, посада) на підприємстві відсутня, то номенклатурою справ та архівом займається особа, яка призначається керівником підприємства шляхом видання наказу.

Отже, це може бути як інспектор з кадрів, так і юрисконсульт.

Читайте також:

Карина Снісар, експерт проєктів «КАДРОВИК.UA»


РОЗРОБЛЕННЯ КАДРОВИХ ДОКУМЕНТІВ

Накази, заяви, розпорядження, положення,
штатний розпис, колективний договір
та інші документи.

Індивідуальний підхід.
Стислі строки виконання.
Доступна ціна.

Замовити

Матеріали до теми


Військовозобов’язаний досяг граничного віку перебування в запасі: що далі?
Відповідно до статті 27 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-ХІІ «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі — ...
Середня заробітна плата за час вимушеного прогулу: як розрахувати
СИТУАЦІЯ Чи враховуються при розрахунку середнього заробітку за час вимушеного прогулу дні, протягом яких працівник перебував у відрядженні, до розрахункового ...
Кейс для кадровика. Як оплатити години роботи понад встановлену тривалість робочого часу?
СИТУАЦІЯ Працівник працює на умовах неповного робочого дня. У зв’язку з виробничою потребою керівник хоче залучити його до роботи на ...