...
Реєструйся

ІІ тур. Номінація «ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО»


1. Працівник відповідно до колективного договору має право на максимальну тривалість додаткової відпустки за особливий характер праці — 7 календарних днів. Однак під час розрахункового періоду (01.04.2012–30.03.2013) з 1 червня по 31 липня 2012 року працював неповний робочий день; брав відпустку без збереження заробітної плати з 17 по 30 грудня 2012 року; перебував у навчальній відпустці з 14 по 25 січня 2013 року; хворів з 1 по 12 лютого 2013 року.
Скільки днів додаткової відпустки за ненормований робочий день йому треба було надати за відпрацьований робочий рік:

а) 7 днів;
б) 6 днів;
в) 5 днів;
г) 4 дні.

 

2. Не допускається звільнення працівника під час його тимчасової непрацездатності:

а) у зв’язку із закінченням строку трудового договору;
б) за прогул;
в) якщо протягом строку випробування встановлено невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято;
г) у разі систематичного невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку;
ґ) за згодою сторін.

 

3. Чи може роботодавець пропонувати працівникові, посада якого скорочується відповідно до частини першої статті 40 КЗпП України, посаду з неповним робочим днем?

а) може запропонувати лише у разі, якщо нема інших посад для розміщення працівника;
б) не може запропонувати;
в) може запропонувати.

 

4. Жінка, яка працює за строковим трудовим договором до 20 лютого 2015 року та має дитину віком 5 років, звернулася із заявою про надання їй відпустки для догляду за дитиною на термін, зазначений у медичному висновку (до 25 березня 2015 року). Коли роботодавець повинен звільнити цю жінку:

а) 20 лютого 2015 року, з наступним працевлаштуванням;
б) 25 березня 2015 року;
в) 26 березня 2015 року.

 

5. Чи зобов’язаний власник підприємства інформувати працівника, з яким трудовий договір було припинено відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП України, про те, що підприємство проводить набір працівників відповідної кваліфікації.

а) не зобов’язаний;
б) зобов’язаний;
в) зобов’язаний лише в разі, якщо підприємство проводить набір працівників відповідної кваліфікації протягом року з часу звільнення працівника;
г) зобов’язаний, окрім випадків, коли працівника було звільнено у зв’язку з ліквідацією підприємства.