Реєструйся

Кабмін планує до 2017 року знизити рівень безробіття


Уряд розробив Програму сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць.

Постановою від 15.10.2012 р. № 1008 Кабмін затвердив Програму сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 року, що є основою для розробки територіальних і місцевих програм зайнятості населення.

Метою Програми є розширення можливостей реалізації права громадян на гідну працю, підвищення їх доходів шляхом:

  • – створення умов для підвищення рівня зайнятості населення;
  • – стимулювання зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць;
  • – збереження і розвитку трудового потенціалу;
  • – підвищення ролі зацікавлених у перетвореннях на ринку праці учасників соціального діалогу (об’єднань організацій роботодавців і профспілок).

Програма передбачає спрямування та конкретні шляхи вирішення проблеми зайнятості населення.

Постановою також затверджено план заходів щодо виконання Програми. Зокрема, задекларовані наміри щодо створення сприятливих умов для ведення бізнесу (у частині спрощення дозвільної системи у сфері господарської діяльності, активізації фінансово-кредитної та інформаційної підтримки суб’єктів малого підприємництва, розвитку мережі регіональних і місцевих фондів підтримки підприємництва). Серед іншого, планується запровадження нового механізму формування держзамовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів та фахівців з вищою освітою з урахуванням середньострокових прогнозів потреб економіки та соціальної сфери в кваліфікованих кадрах.

Кабмін очікує, що в результаті виконання Програми та реалізації послідовної державної економічної та соціальної політики в 2017 році чисельність зайнятих економічною діяльністю осіб у віці 15 – 70 років збільшиться до 21,4 млн чоловік, рівень безробіття осіб цієї вікової групи знизиться до 6,3 відсотка.