Реєструйся

Кабмін визначив правила перевірки органами Пенсійного фонду платників єдиного соцвнеску


Постановою Кабміну від 9 березня 2011 № 233 затверджено Порядок проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Про факт прийняття цього документа повідомлялося раніше, тепер – докладніше про його зміст.

Порядок затверджено на виконання норм Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Документ набув чинності сьогодні, 18 березня, у день його офіційного опублікування. Одночасно втратила чинність постанова КМУ від 3 вересня 2008 року № 775 “Про затвердження критерію, за яким оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності і визначається періодичність проведення планових заходів, пов’язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування”.

Порядком встановлено, що ПФ проводить планові і позапланові перевірки або за місцезнаходженням платника єдиного соціального внеску, або в приміщенні органу ПФ.

Планові перевірки проводитимуться згідно з планом, який затверджується щоквартально . Їх періодичність має встановлюватися з урахуванням ступеня ризику від провадження госпдіяльності (високого, середнього і низького). Правила визначення ступеня ризику також встановлені цим Порядком.

Слід звернути увагу, що критерії для визначення ступеня ризику, а також періодичність проведення перевірок не змінилися.

Також варто відзначити, що терміни проведення планових і позапланових перевірок, підстави для проведення останніх та інші положення, затверджені Порядком, не зазнали особливих змін у порівнянні з чинною на сьогодні постановою ПФ “Про порядок оформлення результатів перевірок, здійснюваних органами Пенсійного фонду України” і цілком відповідають нормам Закону “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

До речі, при проведенні перевірок платників ЄСВ, територіальні органи ПФ перевірятимуть також правильність нарахування та сплати пенсійних внесків та інших підконтрольних ПФ платежів за період до 1 січня 2011 року.

Джерело: news.ligazakon.ua