8 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
ludabest@i.ua
11 квітня, 2011 - 16:53
Добрый день! Подскажите, работник работает по срочному трудовому договору с 10.11.2010г. по 10.04.2011г. ОН написал заявление об увольнении по собственному желанию с 04.04.2011г. Могу ли я его уволить по собств. желанию или только по п.2 ст. 36 КЗоТ Украины? Спасибо.
oksanav_k
Зображення користувача oksanav_k.
11 квітня, 2011 - 17:55
Ви маєте право звільнити його ТІЛЬКИ ЗГІДНО п.2 ст. 36 закінчення строку трудового договору!!!!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
12 квітня, 2011 - 10:40
Строковий трудовий договір (пункти 2 і 3 статті 23 КЗпП) підлягає розірванню достроково на вимогу працівника у випадках, передбачених статтею 39 цього Кодексу. За загальним правилом, відповідно до статті 39 КЗпП строковий трудовий договір може бути розірвано достроково на вимогу працівника лише, якщо є поважні причини.
ludabest@i.ua
12 квітня, 2011 - 11:56
Работник уезжает работать в Россию (подозреваю не официально, так как семья у него здесь и сам он Украинец). А в 39статье КЗоТ еще сказано "у випадках передбачених частиною першою ст. 38 КЗоТ". Я понимаю это как переезд на новое место жительство. Как поступить правильно? Спасибо огромное за ответы.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
12 квітня, 2011 - 12:41
Абсолютно вірно те, що переїзд на нове місце проживання є поважною причиною при звільненні працівника за статтею39 КЗпП. Але необхідно зазначити у заяві про звільнення з роботи причину і надати документ, що її підтверджує.
ludabest@i.ua
12 квітня, 2011 - 11:58
А где написано, что нельзя уволить по ст. 38 КЗоТ? Спасибо большое.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
12 квітня, 2011 - 12:32
Зверніть увагу на назву статті 38 КЗпП - «Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника». Норма цієї статті не діє на строковий трудовий договір.
metallkunde
12 квітня, 2011 - 18:35
Каковы последствия увольнения по ст. 38 со срочного договора, если в заявлении в приказе и в трудовой, соответственно, не была указана уважительная причина, ну и подтверждающие документы не были предоставлены?