Карантин: чи зберігатись зарплата у вчителів?
За вчителями шкіл, у яких призупинено навчальний процес через епідеміологічну ситуацію, має зберігатися заробітна плата. Про це йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки, з посиланням на чинну нормативну базу.
У профспілці наголошують, що відповідно до пункту 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерство освіти України від 15 квітня 1993 року № 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.
«У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу)», — зазначають у профспілці.
Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки та ЦК Профспілки працівників освіти і науки на 2016–2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).
«Згідно з пунктом 1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов’язковими для включення до колективних договорів», — підкреслили у Профспілці працівників освіти і науки.
Матеріали до теми
- Роз’яснення Мінекономіки щодо порядку обчислення середньої заробітної плати у зв’язку з внесенням змін до Порядку № 100
- Виконання працівником додаткових обов’язків: установлюємо і документуємо правильно
- Чому потрібно прописувати конкретний розмір посадового окладу/тарифної ставки?
- Погодинна та місячна оплата праці: особливості застосування
- Заробітна плата: базові знання
- Відповідальність роботодавця за невиплату заробітної плати