Вхід

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.


Отримайте БЕЗКОШТОВНО! 
4 основні Посадові інструкції
 Надішлемо їх на вашу електронку
 

7 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
Tatar
12 лютого, 2013 - 17:05
Доброго дня! Допоможіть зрозуміти, хто підпадає під категорію один з батьків, який має на утриманні дітей віком до 6 років? це будь-хто із подружжя має таке право, однак реалізує тільки один, чи це повинен бути одинокий батько чи мати, (стаття 14 ЗУ "Про зайнятість населення") раніше було жінки, які мають дітей віко до 6 років, зрозуміліше було.....
redaktor
14 лютого, 2013 - 15:25

Якщо я не помиляюсь, то це може бути будь-хто з батьків або особа, яка їх замінює.

На сайті нещодавно бачила статтю, де це розглядалося. Можу і з Вами поділитися посиланням.

Стаття>>>.

Tatar
14 лютого, 2013 - 15:53
Дякую!
podgornaya
19 лютого, 2013 - 14:27
Добрый день! У меня тоже вопрос по квотным категориям граждан, на который в центре занятости мне не ответили: два студента приняты на работу в сентябре 2012 года, а защитили дипломы специалистов они 04.02.13 г. Два студента приняты на работу в январе 2013 г., а защитили дипломы специалистов 14.02.13 г. Все они работают полный рабочий день, есть договора между университетом и предприятием об их трудоустройстве, как молодых специалистов. Вопрос: относятся они к категории граждан, имеющих дополнительные гарантии или нет? В Законе сказано: молодежь, которая закончила или прекратила обучение........( в течение шести месяцев после окончания или прекращения учебы) и впервые принимается на работу. Но сейчас тенденция такова, что студенты ищут и устраиваются на первую работу по специальности еще до защиты диплома специалиста или магистра( у них есть на руках дипломы бакалаврата) и договора о трудоустройстве оформляются зараннее, перед уходом на диплом. Прошу помощи у экспертов.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
19 лютого, 2013 - 15:59
Якщо колишні студенти вперше прийняті на роботу саме на ваше підприємство після отримання диплому бакалавра, то відносяться.
podgornaya
21 лютого, 2013 - 15:40
Большое спасибо! И еще вопросик: А как считать инвалидов? Мы отчитываемся в фонд инвалидов раз в год (их должно быть 4% от среднеучетного количества штатных работников учетного состава за год), а этих же инвалидов (не пенсионеров по возрасту) мы можем считать в квотную категорию работников (в 5% согласно Закона о занятости)? Ведь получается, что мы их учитываем дважды ( оно то не плохо с точки зрения предприятия),но правильно ли будет так считать?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
21 лютого, 2013 - 16:55
Інваліди не враховуються. Читаємо п. 2. ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення»: для працевлаштування зазначених у частині першій цієї статті громадян (КРІМ ІНВАЛІДІВ, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", норматив працевлаштування на роботу яких встановлюється згідно із Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні") підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ КВОТА у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік