...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Чи може внутрішньо переміщена особа отримати статус безробітного у разі неможливості розірвати трудові відносини?


Так, може.

Через повномасштабне військове вторгнення російської федерації в Україну чимало людей з різних регіонів країни змушені лишати свої домівки. Вимушені переселенці часто виїжджають з небезпечних територій без документів, трудових книжок, без можливості звільнитися або припинити діяльність фізичної особи — підприємця.

7 травня 2022 року набув чинності Закон України від 21 квітня 2022 року № 2220-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану», яким, зокрема, було внесено зміни до частини 4 статті 7 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі — Закон № 1706).

Так, згідно зі змінами, внутрішньо переміщена особа, яка не мала можливості припинити трудовий договір (інший вид зайнятості) відповідно до пункту 1 статті 36, статей 38, 39 КЗпП у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю і соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття, має право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.

Датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання такої заяви. 

Замовляйте РОЗРОБЛЕННЯ КАДРОВИХ ДОКУМЕНТІВ
Експерти КАДРОВИК.UA допоможуть у складанні й упровадженні бланків кадровика, реєстраційних форм, шаблонів документів

Отже, для отримання допомоги по безробіттю внутрішньо переміщена особа має право припинити трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.

Читайте також:
Як звільнитись працівникові, якщо роботодавець не виходить на зв’язок?
Які гарантії має працівник у разі звільнення за станом здоров’я?

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»

Передплата

Матеріали до теми


Укладення трудового договору: коли це обов’язково?
ДПС нагадує, що трудові відносини роботодавця з найманим працівником необхідно оформити відповідно до законодавства. Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові ...
Як оформити призупинення дії трудового договору
Призупинення дії трудового договору оформлюється наказом або розпорядженням роботодавця, в якому зазначаються: причина призупинення, зокрема, неможливість обох сторін виконувати свої ...