...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Як відображати у списках персонального військового обліку інформацію про звільнення з роботи військовозобов’язаного?


СИТУАЦІЯ

Військовозобов’язаний звільняється. Як відображати у списках персонального військового обліку інформацію про звільнення з роботи призовника, військовозобов’язаного або резервіста чи їх виключення з військового обліку?

 

РІШЕННЯ

У пункті 44 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі — Порядок № 1487), зазначено, що відомості щодо осіб, виключених з персонального військового обліку, зберігаються у таких списках до кінця поточного року з відображенням відповідної інформації про їх чисельність у відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. 

Окрім цього, у примітці 1 до переліку інформації, яка зазначається в облікових записах списку відповідної групи, вказано, що у разі виключення громадянина з персонального військового обліку у списках робиться відмітка «Виключено з обліку». Таку відмітку потрібно проставляти у графі 15 «Придатність до військової служби» списку персонального військового обліку.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Щодо звільнених працівників, які належать до категорії призовників, військовозобов’язаних чи резервістів, то в законодавстві немає чіткої вказівки, щодо збереження відомостей щодо таких працівників у списках персонального військового обліку до кінця поточного року.

Отже, будемо думати логічно. Відповідно до пункту 33 Порядку № 1487 інформація про чисельність призовників, військовозобов’язаних та резервістів вноситься до відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 12 до Порядку № 1487), яка зберігається разом із списками персонального військового обліку.

На підставі чого до відомості вноситься така інформація? На підставі даних, які містяться у списках. 

А заповнюючи відомість оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зокрема, потрібно вказувати чисельність призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, прийнятих/звільнених з 1 січня відповідного року (року початку і закінчення ведення відомості).

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Як ми знаємо, щороку до 25 січня (станом на 1 січня) списки персонального військового обліку підписуються керівником державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, а також особою, відповідальною за ведення військового обліку, та разом з відомістю оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів реєструються в установленому порядку в службі діловодства таких органів, підприємств, установ, організацій.

Відповідно з 1 січня нового року можна формувати списки і відомість вже на підставі актуальних даних. 

У пункті 42 Порядку № 1487 закріплено, що у разі звільнення з роботи призовників, військовозобов’язаних та резервістів інформація про їх звільнення у 5-денний строк вноситься до списків персонального військового обліку, а також до відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Як саме вносити інформацію про звільнення до списку? У графі 17 списку відповідної групи потрібно вказати реквізити наказу про звільнення, а в графі 18 реквізити повідомлення про звільнення, тобто номер і дату вихідної документації. І, згідно з приміткою 2 до переліку інформації, яка зазначається в облікових записах списку відповідної групи, у разі звільнення з роботи військовозобов’язаного, резервіста у списках робиться відмітка «Звільнено».

Аудит з питань військового обліку — комплексний аналіз кадрової документації та перевірка її відповідності вимогам законодавства

Отже, щодо звільнених працівників потрібно діяти за аналогією як щодо осіб, виключених з персонального військового обліку. А саме відомості про звільнених працівників зберігати у списках до кінця поточного року з відображенням відповідної інформації про їх чисельність у відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а з нового року вже не включати їх у такі списки.

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»


Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»

Модуль 1. Особова картка форми № П-2: правила заповнення
Модуль 2. Особова справа: нормативне регулювання та стала практика.

Кожен учасник отримує:

  • 3 відео
  • 1 презентацію у форматі PDF
  • 1 письмову консультацію експерта

тел.: 0 (800) 219-977067-317-5886
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Мар’яна Винничук
Мар’яна Винничук
головний редактор журналу «КАДРОВИК.UA», експерт проєктів «КАДРОВИК.UA».

Матеріали до теми


Членські організації ФПУ розробили звернення про захист соціальних прав і гарантій членів профспілок (законопроєкт № 11367)
На заклик Президії ФПУ провести роботу щодо залучення народних депутатів України до підписання законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про ...
Опубліковано огляд судової практики КЦС ВС щодо про колективні договори і угоди
Верховний Суд опублікував огляд судової практики Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду щодо застосування законодавства України про колективні договори ...
Кейс для кадровика. Чи можна заборонити працівнику бути фізичною особою — підприємцем?
СИТУАЦІЯ Керівник наполягає включити до колективного договору пункт, що працівники підприємства не можуть бути ФОП. Чи правомірна така вимога? Чи ...
Впровадження лікарської резидентури за вузькопрофільними лікарськими спеціальностями
Міністерство охорони здоров’я вперше за історію української медичної освіти запроваджує лікарську резидентуру. Це — етап післядипломної медичної освіти, який триває ...