...
Реєструйся

Кейс для кадровика. Як відображати у списках персонального військового обліку інформацію про звільнення з роботи військовозобов’язаного?


СИТУАЦІЯ

Військовозобов’язаний звільняється. Як відображати у списках персонального військового обліку інформацію про звільнення з роботи призовника, військовозобов’язаного або резервіста чи їх виключення з військового обліку?

 

РІШЕННЯ

У пункті 44 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі — Порядок № 1487), зазначено, що відомості щодо осіб, виключених з персонального військового обліку, зберігаються у таких списках до кінця поточного року з відображенням відповідної інформації про їх чисельність у відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. 

Окрім цього, у примітці 1 до переліку інформації, яка зазначається в облікових записах списку відповідної групи, вказано, що у разі виключення громадянина з персонального військового обліку у списках робиться відмітка «Виключено з обліку». Таку відмітку потрібно проставляти у графі 15 «Придатність до військової служби» списку персонального військового обліку.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Щодо звільнених працівників, які належать до категорії призовників, військовозобов’язаних чи резервістів, то в законодавстві немає чіткої вказівки, щодо збереження відомостей щодо таких працівників у списках персонального військового обліку до кінця поточного року.

Отже, будемо думати логічно. Відповідно до пункту 33 Порядку № 1487 інформація про чисельність призовників, військовозобов’язаних та резервістів вноситься до відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 12 до Порядку № 1487), яка зберігається разом із списками персонального військового обліку.

На підставі чого до відомості вноситься така інформація? На підставі даних, які містяться у списках. 

А заповнюючи відомість оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зокрема, потрібно вказувати чисельність призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, прийнятих/звільнених з 1 січня відповідного року (року початку і закінчення ведення відомості).

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Як ми знаємо, щороку до 25 січня (станом на 1 січня) списки персонального військового обліку підписуються керівником державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, а також особою, відповідальною за ведення військового обліку, та разом з відомістю оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів реєструються в установленому порядку в службі діловодства таких органів, підприємств, установ, організацій.

Відповідно з 1 січня нового року можна формувати списки і відомість вже на підставі актуальних даних. 

У пункті 42 Порядку № 1487 закріплено, що у разі звільнення з роботи призовників, військовозобов’язаних та резервістів інформація про їх звільнення у 5-денний строк вноситься до списків персонального військового обліку, а також до відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Як саме вносити інформацію про звільнення до списку? У графі 17 списку відповідної групи потрібно вказати реквізити наказу про звільнення, а в графі 18 реквізити повідомлення про звільнення, тобто номер і дату вихідної документації. І, згідно з приміткою 2 до переліку інформації, яка зазначається в облікових записах списку відповідної групи, у разі звільнення з роботи військовозобов’язаного, резервіста у списках робиться відмітка «Звільнено».

Аудит з питань військового обліку — комплексний аналіз кадрової документації та перевірка її відповідності вимогам законодавства

Отже, щодо звільнених працівників потрібно діяти за аналогією як щодо осіб, виключених з персонального військового обліку. А саме відомості про звільнених працівників зберігати у списках до кінця поточного року з відображенням відповідної інформації про їх чисельність у відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а з нового року вже не включати їх у такі списки.

Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»


Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»

Модуль 1. Особова картка форми № П-2: правила заповнення
Модуль 2. Особова справа: нормативне регулювання та стала практика.

Кожен учасник отримує:

  • 3 відео
  • 1 презентацію у форматі PDF
  • 1 письмову консультацію експерта

тел.: 0 (800) 219-977067-317-5886
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Мар’яна Винничук
Мар’яна Винничук
експерт проєктів «КАДРОВИК.UA»

Матеріали до теми


Першочергово розв’язати питання безбар’єрності потрібно у сфері працевлаштування — така думка 57 % опитаних
Перша леді України Олена Зеленська разом із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та представниками профільних міністерств узяли участь у презентації результатів дослідження ...