...
Реєструйся

Київська влада хоче врятувати працівників від спеки


Здоров’ям киян у зв’язку зі спекотною погодою уже всерйоз занепокоїлися в МОЗ та київській мерії. Керівникам фірм наказано напувати підлеглих водою, ставити кондиціонери і збільшувати обідні перерви. Якщо співробітників і далі мучитимуть спекою, погрожують штрафувати керівництво і навіть закривати фірми.

ЙДІТЬ У СЕС

Мінохоронздоров’я і столична СЕС вже розіслали керівникам підприємств листи з переліком заходів щодо захисту працівників від спеки. Серед іншого, їм запропоновано надавати підлеглим холодну питну воду (з розрахунку 2 літра на людину в день), щоденно проводити вологе прибирання приміщень, встановити кондиціонери… Щоправда, з останнім пунктом проблема: за кондиціонерами, як кажуть у магазинах, зараз черга на два тижні вперед.

Температура в приміщеннях, згідно з нормами, не повинна перевищувати 28 градусів, вологість – 55-75%, повітря повинне рухатися зі швидкістю 0,1- 0,5 м/ сек.

“Якщо ці норми не дотримуються, на керівника може бути накладено штраф”, – сказала нам в. о. начальника відділу гігієни праці столичної СЕС Наталія Опанасенко. – Штраф складає від 102 до 425 гривень, і якщо керівництво і далі продовжить піддавати співробітників мукам від нестерпної спеки, справа може дійти і до закриття підприємства”.

“Головний лікар СЕС Києва вправі видати припис про закриття підприємства в такому випадку, – сказав нам головний лікар СЕС Солом’янського району Михайло Лозовий. – Поки нікого не штрафували. Але в будь-якому випадку звичайні офісні працівники та співробітники держустанов можуть скаржитися на начальство, якщо ті відмовляються створювати належні умови праці, до районних СЕС. Ті також проводитимуть свої рейди”.

Керівники налякані. “У нас немає грошей на кондиціонер. Хіба що тоді людям зарплату не платитимемо, – говорить директор магазину на Солом’янці. Продавці тут поливають голову холодною водою, щоб не втратити свідомість.

СІЄСТА

Ще одне нововведення: МОЗ рекомендував підприємствам відпускати працівників на перерву з 13.00 до 16.00. Правда, не всі охоче йдуть на зайві години відпочинку. ” І що наші співробітники робитимуть? На вулицю виходити не можна – там спеку. Сидіти в офісі і чаї ганяти?” – сказала нам Ірина Панчук, офіс-менеджер юрфірми на проспекті Перемоги. Правда, в “Макдональдсі” співробітникам вже збільшили перерву, а на будівельних майданчиках запровадили “тиху годину” з 12.00 до 16.00. Втрачені години компенсують пізно ввечері та вночі.

АНЕКДОТИ І ФУТБОЛКИ

За даними метеорологів, спека в найближчі дні лише посилюватиметься. З вівторка аж до вихідних температура вдень протримається в межах +38-39 градусів, невелике зниження очікується лише з суботи – до +31-30 градусів.

Тим часом кияни вже складають анекдоти на тему спеки: “Чули, МОЗ рекомендував у спеку побільше пити і менше працювати? – Так наш народ все життя так і робить!”

Або: “З 1 липня в Києві таки підвищили на 40% вартість тепла! – А я думав, 40-градусна спека – це безкоштовно”.

Серед молодих киян популярністю користуються футболки з написами на “спекотну” тематику. Від банальних: “Ненавиджу спеку” до “на межі фолу”: “Не дивись на мене, я пітнію!” Або з актуальними: “Купіть мені додому кондиціонер”.

У всякому разі, в магазинах з продажу футболок з малюнками на замовлення кажуть, що це зараз модний тренд. У різних фірмах виготовлення таких футболок обійдеться від 80 до 240 гривень залежно від розміру напису і малюнка.

Джерело: domik.net