Коли українці зможуть працювати дома


Дедалі більше українських компаній дозволяють своїм співробітникам не їздити в офіс, а працювати вдома.

В українських компаніях широке впровадження практики роботи співробітників поза офісом (воркшифтінг, від англ. Workshifting) розпочнеться в найближчі 2-3 роки.


Воркшифтінг набуває все більшої популярності у світі. Згідно з недавнім звітом Citrix Global Index Workshifting, який був проведений Vanson Bourne в 11 країнах, сьогодні воркшифтінг практикують 37% компаній.

За прогнозами, ця цифра зросте до 93% уже в 2013 році. Основна причина розвитку цього напрямку в усьому світі — активне впровадження бізнес-структурами нових технологій. Бар’єри, які раніше перешкоджали роботі поза офісами, тепер усунені за допомогою відеоконференцзв’язку, онлайн-комутаторів, презентацій на відстані та іншого.

Завдяки цьому працівник може працювати в цілком комфортній обстановці поза офісом, маючи віддалений електронний доступ до всіх компьютерів і програм офісу. Як зазначив керівник департаменту ІТ-інфраструктури компанії IT-Solutions Сергій Щербань, світова популярність воркшіфтінгу поки не добралася до України.

Але це всього лише справа часу – за словами експерта, в нашій країні на поширення вже популярного у світі досвіду піде 2-3 роки. Щербань вважає, що тенденція найпевніше почне поширюватися з великих міжнародних компаніях, для політики яких характерна робота на результат. Віддалена робота зручна як для працівника, який зможе виконувати завдання в комфортних для себе умовах, так і для роботодавця, який скоротить витрати на утримання зайвих офісних приміщень.

За словами експерта, з технічного погляду, щоб співробітник міг працювати вдома, керівництву компанії необхідно забезпечити якісний канал зв’язку з офісом.

За матеріалами ТСН