Штрафи за недобір роботодавцем інвалідів хочуть збільшити в 5 разів


Профільний комітет Верховної Ради схвалив законопроект щодо посилення покарання для роботодавців, які ухиляються від працевлаштування інвалідів.


Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зайнятості інвалідів” з метою вдосконалення механізмів сприяння зайнятості осіб з інвалідністю, економічного стимулювання роботодавців до створення робочих місць для зазначеної категорії осіб. Про це повідомляє офіційний інтернет-портал Верховної Ради України.

Законопроектом передбачено внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, “Про реабілітацію інвалідів в Україні”, “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Зокрема, змінами до статті 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується збільшити в п’ять разів штрафи за невиконання посадовою особою, яка користується правом прийняття на роботу та звільнення з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, за ненадання або несвоєчасне надання (нова норма) відділенню Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів з 10 — 20 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян до 50 — 100 цих мінімумів, тобто, відповідно з 170 — 340 грн. до 850 — 1,7 тис. грн.

Законопроект підготовлений з ініціативи Кабінету Міністрів України і був зареєстрований 10 листопада 2011 р. за № 9438.

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень