Лікарям-підприємцям дали право виписувати громадянам лікарняні


Внесено зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, які наберуть чинності з дня їх офіційного опублікування.

Найцікавішим нововведенням є те, що право видачі листків непрацездатності буде надано і лікуючим лікарям закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності, а також лікарям, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи – підприємці.

Крім того, в окремих випадках можна отримати лікарняний по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років (у попередній редакції вік дитини був обмежений 16-ма роками).

Також змінами встановлено конкретні терміни лікарняних для усиновлювачів. Так, особам, які усиновили дитину чи взяли дитину під опіку, лікарем жіночої консультації на підставі свідоцтва про народження дитини та рішення суду про її усиновлення або встановлення опіки видається листок непрацездатності на період з дня усиновлення чи встановлення опіки до дня закінчення післяпологової відпустки тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів у разі одночасного усиновлення двох і більше дітей, 90 календарних днів – для жінок, віднесених до I – IV категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), які відраховуються з дня народження дитини, зазначеного у свідоцтві про народження та рішенні суду про усиновлення.