...
Реєструйся

Мінімальна зарплата та пенсія мають становити 3800-3900 гривень – профспілки


Мінімальна зарплата та пенсія мають становити, принаймні 3800-3900 грн, аби відповідати реальному прожитковому мінімуму

Про це повідомили в прес-службі Національного форуму профспілок України.

«Заявлені наміри Президента «трошки підвищити заробітні плати, пенсії» можна інтерпретувати як намір підняти пенсії та зарплати, принаймні до реального прожиткового мінімуму. А він, за нашими розрахунками, становить 3800—3900 грн. Ця сума враховує сьогоднішні реальні ціни на продукти харчування, одяг, побутову техніку, електроенергію, побутовий газ, рідке і тверде паливо, транспорт і зв’язок, комунально-побутові, лікуально-оздоровчі послуги і ліки, інформаційні продукти, витрати на духовні потреби, а також інфляцію», — зазначив голова НФПУ Мирослав Якібчук.

Як ідеться у повідомленні, нинішні розрахунки прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати проводяться за застарілою системою та старими цінами. Наміри влади до кінця року довести мінімальну зарплату до 1004 грн не в змозі наповнити споживчий кошик пересічного українця.

За словами Якібчука, для правильних розрахунків потрібно, насамперед, науково обґрунтувати мінімальні біологічні, комунально-побутові, соціальні і культурні потреби особистості. Крім того, потрібна постійна індексація прожиткового мінімуму з врахуванням реального коливання цін на споживчому ринку.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович заявив, що у другому півріччі поточного року рівень зарплат і пенсій необхідно переглянути. Як відомо, в бюджеті на 2011 рік закладено кількаразове підвищення суми прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. На кінець 2011 року вони мають скласти 953 грн. та 1004 відповідно.

Джерело: golosua.com