...
Реєструйся

Міністр праці: СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ НЕОБХІДНИЙ


Соціальний діалог є обов’язковою інституційною складовою діяльності виконавчої влади. Про це заявив міністр праці та соціальної політики, співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президенті Василь Надрага на конференції “Вихід з кризи: впровадження Глобального пакту про робочі місця в Україні”, проведеній Міжнародною організацією праці.

“Вирішення проблем розвитку соціального діалогу, залучення інституцій громадянського суспільства до опрацювання державної політики ми бачимо як одне з важливіших завдань”, – наголосив міністр.

В.Надрага повідомив, що останнім часом урядом зроблено конкретні кроки до посилення соціального діалогу.

“Наші соціальні партнери беруть участь у засіданнях урядових комітетів, працює постійно діюча тристороння робоча група уряду, профспілок та роботодавців, проведені робочі зустрічі та консультації з галузевими профспілками та об’єднаннями роботодавців”, – сказав міністр.

Він також повідомив, що в результаті спільної роботи урядом прийнято низку рішень щодо спрощення існування бізнес-середовища.

Зокрема, уряд схвалив законопроект про єдиний соціальний внесок, що дасть змогу консолідувати діяльність роботодавців як платників внесків у фонди соціального страхування. Всі функції зі збирання коштів, перевірок та інше передаються Пенсійному фонду, тобто замість кількох контролерів буде лише один.

Це суттєво зменшить кількість перевірок протягом року, поліпшить якість роботи контролюючих органів, сказав В.Надрага.

Міністр повідомив, що є доручення Прем’єр-міністра України про підготовку всеукраїнської наради з питань погашення заборгованості з виплати зарплат. Він запросив представників профспілок і роботодавців до підготовки такої наради.

Водночас В.Надрага зазначив, що незважаючи на труднощі з фінансовим забезпеченням державного бюджету цього року заплановано кошти на створення нових робочих місць для працевлаштування незайнятого населення, на утворення першого робочого місця для молоді, яка закінчила навчання.

“Це не вирішить проблему в цілому, – сказав він, – але в цьому напрямку держава починає рухатися”. Суспільство, економіка повинні відчути, зазначив він далі, що держава дбає про дві головні складові однієї теми: розвиток економіки і гідний рівень життя громадян.

У цьому контексті міністр праці повідомив, що внаслідок запровадження низки заходів очікується скорочення рівня безробіття в Україні до 8,1% (8,8% у 2009р.), зростання до 70% рівня працевлаштування випускників вищих та професійно – технічних навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державні кошти, а також зростання рівня підвищення кваліфікації працівників до 9,5% від загальної кількості штатних працівників.

КИЇВ, 20 травня 2010 р.

 

Джерело: https://www.ukrinform.ua/ukr