...
Реєструйся

ЗМІНЕНО ПІДХОДИ В РЕЄСТРАЦІЇ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ


Верховна Рада України прийняла 18 травня закон “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо порядку реєстрації трудового договору)”. За відповідне рішення проголосували 363 депутати з 422 зареєстрованих в залі.

Законом встановлюється можливість реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою у відповідному підрозділі державної служби зайнятості особою, уповноваженою фізичною особою за нотаріальним дорученням.

Зміни до Кодексу законів про працю щодо порядку реєстрації трудового договору, які Верховна Рада прийняла , в цілому покращують ситуацію для найманих працівників.

“Раніше законом було передбачено, що трудові договори між працівником і фізичною особою і фізичною особою та найманим працівником повинні були бути зареєстровані в центрі зайнятості. У той же час, така реєстрація повинна була бути проведена протягом тижня з того моменту, коли працівник почав працювати. На практиці виходило, що працівник, який почав працювати, повинен був йти до Центру зайнятості і реєструвати договір, що вимагало певного часу і зусиль. Таким чином, відволікалися від роботи і працівник, і роботодавець”, – розповів юрист.

“Внаслідок внесених Верховною Радою змін до цього закону, договір може бути зареєстрований в районному центрі зайнятості не безпосередньо самим працівником і роботодавцем, але й уповноваженою особою. Це може бути представник роботодавця за дорученням, юрист, навіть родич. Це дає можливість працівникові і роботодавцю не відволікаються на реєстраційний проблеми. Отже, цей закон дає можливість виконувати формальні реєстраційні процедури з реєстрації договору не тільки безпосередньо з самими учасниками трудових відносин, але і з уповноваженими особами”, – говорить Чумак.

Джерело UBR.ua