Міносвіти: в дипломі пишеться лише назва спеціальності, без уточнення


Студентам корисно заздалегідь знати, що ж буде написано в їх дипломах. Вищі навчальні заклади часто й самі не впевнені і запитують у Міносвіти: що писати в документах про вищу освіту спеціалістам та магістрам, які навчалися за такими спеціальностями, що мають додаткові (уточнюючі) визначення.


Йдеться, про такі уточнення: “за видами”, “за видами діяльності”, “за видами транспорту”, “за сферами політичної діяльності”, “за видами економічної діяльності”, “за спеціалізованими програмами”, “за напрямками”, “за галузями”, “за галузями використання”, “за нозологіями”, “за типами” згідно з постановою Кабміну від 27.08.2010 N 787. Цією постановою затверджено перелік спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліста та магістра.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту роз’яснює в листі від 05.12.2011 р. N 1/9-853: в дипломі пишеться тільки назва спеціальності, а уточнення і запис про спеціалізацію вноситися у додаток до диплому.