...
Реєструйся

Мінпраці роз’яснило, як табелювати час, проведенний у суді


На думку Мінпраці (лист від 15.10.2010 р. № 320/13/116-10), на підставі довідки-виклику до суду в табелі можна зробити позначку «Ін» інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (виконання державних і громадських обов’язків і т.п.).

При цьому у відомстві нагадали, що за свідками, потерпілими, законними представниками потерпілих, понятими, а також експертами, фахівцями і перекладачами зберігається середня заробітна плата за весь час, витрачений ними у зв’язку з явкою та викликом до органів дізнання, досудового слідства, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення.

Також у разі постанови виправдувального вироку суду, закриття справи через відсутність складу злочину громадянину відшкодовуються заробіток та інші грошові доходи, які він втратив внаслідок незаконних дій.

При цьому термін перебування під вартою, термін відбування покарання, а також час, протягом якого громадянин не працював у зв’язку з незаконним відстороненням від роботи (посади), зараховується як до загального трудового стажу, так і до стажу роботи за спеціальністю, стаж державної служби, безперервний стаж.

Джерело: ligazakon.ua