...
Реєструйся

Мінсоцполітики нагадало про обмеження щодо праці жінок


Мінсоцполітики повідомило, що трудовим законодавством визначаються норми, що враховують особливості праці жінок і спрямовані на попередження впливу на здоров’я жінок шкідливих і небезпечних виробничих факторів.

Зокрема, забороняється застосування праці жінок на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, крім деяких підземних робіт (нефізичних робіт або робіт, пов’язаних з санітарним та побутовим обслуговуванням), а також залучення жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Перелік важких, шкідливих і небезпечних робіт, на яких забороняється застосування праці жінок, включає металообробку, будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи, гірничі роботи, геологорозвідувальні та топографо-геодезичні роботи, буріння свердловин, видобуток нафти і газу, чорну і кольорову металургію, ремонт обладнання електростанцій і мереж, лісозаготівельні та сільськогосподарські роботи і т. п.

Граничними нормами підіймання і переміщення важких речей жінками передбачено, що за умов чергування з іншою роботою до 2 разів на годину допускаються переміщення і підйом жінками вантажу вагою до 10 кг. Якщо ж підйом і переміщення вантажів здійснюється жінкою постійно протягом зміни, гранично допустима вага вантажу становить 7 кг. Крім того, обмежений сумарна вага вантажу, який може переміщатися жінкою протягом одного часу роботи. При підйомі вантажу з робочої поверхні (конвеєра, стола, верстата) його сумарна вага протягом зазначеного часу не повинен перевищувати 350 кг. При підйомі вантажу з підлоги його сумарна вага протягом того ж часу не повинен перевищувати 175 кг. При переміщенні вантажу на візках або у контейнерах прикладене жінкою зусилля не повинно перевищувати 10 кг.

Також не допускається залучення жінок до робіт у нічний час, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід (лист від 21.03.2013 р. № 69/021/150-13).