Реєструйся

Мінсоцполітики роз’яснило, чому не можна підвищувати прожитковий мінімум


Міністерство соціальної політики підготувало лист, в якому роз’яснює неможливість підвищення прожиткового мінімуму для громадян. Про це пишуть Правовые известия.

Головний аргумент — встановлення розмірів прожиткового мінімуму, на основі яких визначаються основні державні соціальні гарантії, без урахування фінансових можливостей держави призведе до розбалансованості бюджетів усіх рівнів, до виникнення значної заборгованості з виплати пенсій, державних допомог тощо, «і, як наслідок, до соціальної напруги в суспільстві».

При цьому Мінсоцполітики обіцяє, що основні напрями бюджетної політики на 2013 рік передбачають «встановлення розміру прожиткового мінімуму на основі зростання показників реального сектора економіки та індексу споживчих цін».

Слід також зазначити, що Кабмін не зміг затвердити новий, «осучаснений» варіант продовольчої корзини. На своєму засіданні 31 травня 2012 року уряд постановив відкласти прийняття рішення по проекту постанови «Про затвердження наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для основних соціальних і демографічних груп населення», розробленого Мінекономрозвитку.