Реєструйся

Захист персональних даних: як буде здійснюватися перевірка


Днями набрав чинності Порядок здійснення Державною службою України з питань захисту персональних даних державного контролю за дотриманням законодавства про захист персональних даних (ДСЗПД), затверджений наказом Мін’юсту від 22.06.2012 № 947/5.

Відповідно до Порядку:

– контроль здійснюватиметься шляхом перевірок ДСЗПД;

– перевірка проводитиметься на підставі наказу ДСЗПД, в якому повинні обов’язково зазначатися: суб’єкт перевірки, дата початку та закінчення перевірки, склад комісії, якій доручено проведення перевірки (з визначенням її голови), а також правові підстави для проведення перевірки;

– перед проведенням перевірки служба повинна обов’язково направляти повідомлення про проведення перевірки разом з копією наказу (рекомендованим листом за 10 днів до початку процедури);

– термін проведення перевірки не може перевищувати 10 робочих днів. Можливо його продовження, але не більше ніж на 5 робочих днів.

Нагадаємо, 1 липня 2012 набрали чинності норми щодо штрафних санкцій за порушення Закону про захист персональних даних. Закон діє в Україні з 1 січня 2011 року. Тепер порушення закону карається штрафом від 8500 до 17 000 гривень. Законом також передбачена відповідальність у вигляді виправних робіт до двох років або обмеження свободи строком до трьох років і п’яти років при повторному порушенні.