...
Реєструйся

Мінсоцполітики роз’яснило деякі питання нового порядку виплати лікарняних


У листі Міністерства праці та соціальної політики від 17 лютого 2011 № 1742/0/14-11/18 висвітлені деякі питання щодо порядку фінансування Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам.


Вказується, що з 4 лютого 2011 набув чинності Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Проте дія цього Порядку поширюється на виплати, призначення яких здійснюється з січня 2011 року, в тому числі, якщо страховий випадок настав до 1 січня 2011 року, але нарахування здійснюється після зазначеної дати.

Підставою для фінансування є оформлена належним чином заява-розрахунок, що подається до Фонду. Законодавством не встановлена періодичність подання таких заяв-розрахунків. Тому вони можуть подаватися страхувальниками у міру обробки документів, поданих застрахованими особами. У заяві-розрахунку вказується повна сума коштів Фонду на матеріальне забезпечення без зменшення її на суми обов’язкових платежів.

Страхувальник-роботодавець повинен відкрити окремий поточний рахунок для зарахування на нього страхових коштів.Воночас частина цих коштів повинна бути утримана в рахунок сплати податку на доходи фізосіб, єдиного соцвнеску та інших платежів.