Реєструйся

Мінсоцполітики роз’яснило порядок проведення індексації грошових доходів населення


У зв’язку з уточненням відповіді на запит Мінсоцполітики відкликало свій лист від 06.08.2012 р. № 169/10/137-12 і дало нові роз’яснення щодо порядку проведення індексації доходів громадян.

У листі Мінсоцполітики від 12.10.2012 р. № 385/10/136-12 роз’яснено особливості індексації грошових доходів населення.

Посилаючись на п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок), Мінсоцполітики повідомляє, що індексації підлягають:

– грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці;

– грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

У роз’ясненні зазначаэться, що заробітна плата (грошове забезпечення) (далі — грошовий дохід) індексується в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який відповідно до Закону «Про прожитковий мінімум» визначається в розрахунку на місяць.

Пунктом 5 Порядку встановлено, що місяць, в якому відбулося підвищення грошових доходів населення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянином за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

Листом детально роз’яснюються:

– особливості індексації грошових доходів громадян в залежності від суми місячного доходу;

– правила індексації премії;

– індексація грошових доходів, якщо працівник працював неповний робочий час та ін

Що стосується індексації грошового забезпечення під час відпустки військовослужбовця, то оскільки військовослужбовцеві не розраховується середній заробіток, суми індексації та її фіксована величина повинні виплачуватися в розрахунку за місяць.