Щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.07.2012 р. N 113/9/7

Щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

<…>

Відповідно до статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі – Закон) платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Базою для нарахування єдиного внеску для зазначених платників відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці".

Згідно із Законом України "Про відпустки" право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, в тому числі на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Крім того, підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Таким чином, суми виробничих премій працівникам, які знаходяться у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустці для догляду за дитиною до 3 та 6 років, є базою для нарахування єдиного внеску.

 

Директор департаменту
надходження доходів

В. Литвиненко

Матеріали до теми


Законопроєкт № 7251 готують до другого читання
Народні депутати проголосували за основу зі скороченням строку підготовки до другого читання проєкт Закону про внесення змін до деяких законів ...
Національна система кваліфікацій: законодавче регулювання
Верховна Рада України удосконалює Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій» (проєкт ...