Реєструйся

Мінюст готує Адміністративно-процедурний кодекс, який “помирить” громадян з чиновниками


Мін’юст хоче, щоб в Україні з’явився Адміністративно-процедурний кодекс та виніс на громадське обговорення відповідний проект.

Цей документ регулюватиме на законодавчому рівні відносини органів влади з громадянами і юридичними особами. Мін’юст сподівається, що Кодекс обмежить бюрократизм, свавілля і корупцію з боку службовців різних відомств.

Так, Кодексом запроваджується презумпція правомірності дій і вимог особи. Тобто адміністративний орган зобов’язаний визнавати дії і вимоги особи правомірними, поки інше не буде доведено в результаті розгляду адміністративної справи.

Вводиться принцип мовчазної згоди, коли заява особи, яка звернулася в адміністративний орган, вважається задоволеною, якщо у встановлений термін особу не було прийнято і їй не було направлено іншої відповіді щодо адміністративної справи.

Законодавчо встановлюється принцип “єдиного вікна”. Тобто адміністративний орган зобов’язаний самостійно, без залучення фізичних та юридичних осіб, одержувати необхідні додаткові документи та відомості, погодження та висновки.

Зауваження та пропозиції до проекту Кодексу прийматимуть від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до 5 жовтня.