...
Реєструйся

Нові вимоги до нотаріуса і його помічнику встановлені в прийнятому Законі


Нотаріус зможе мати не більше одного помічника, а помічниками можуть стати далеко не всі юристи

ВР прийняла Закон на основі урядового законопроекту № 10364, яким передбачаються нові вимоги до кандидатів у нотаріуси. Особі, яка претендує на цю посаду, знадобиться 6 років юридичного стажу, причому не менше 3 із них — на посаді помічника нотаріуса.

Відповідно до Закону помічник нотаріуса набуває зовсім іншого статусу. За ним пропонується закріпити обов’язок дотримання нотаріальної таємниці, право брати участь у прийомі клієнтів, веденні реєстрів, складанні проектів правочинів та видаваних документів.

На всіх нотаріусів покладається додатковий обов’язок щодо дотримання встановлених законом спеціальних вимог до поведінки, неодноразове порушення яких за проектом є підставою для анулювання свідоцтва про право на здійснення нотаріальної діяльності.

У новому Законі докладно виписані всі нюанси держрегулювання нотаріальної діяльності. Перевірка роботи як державних, так і приватних нотаріусів, як і раніше, прерогатива держави. За останніми закріплено повноваження щодо встановлення розмірів плати за додаткові послуги правового і технічного характеру.

Передбачено також професійне самоврядування нотаріусів, яке здійснюється через Нотаріальну палату України та її органи.