...
Реєструйся

Майже кожен п’ятий українець мріє тимчасово попрацювати за кордоном, а 15% хотіли б покинути країну назавжди


Такі результати нещодавнього опитування міжнародної компанії Gallup, яка досліджувала міграційні процеси в колишньому СРСР, передає Радіо Свобода.

Українські цифри більше нагадують цифри держав ЄС: 21% – висловили бажання виїхати за кордон тимчасово, і 15% українців – на постійне проживання. З подібними настроями можна зіткнутися і в країнах Європейського Союзу, особливо на півночі, де від третини до половини данців, шведів, естонців, литовців, латишів і фінів хотіли б переселитися в інші країни, хоча б тимчасово.
«Головна відмінність від Євросоюзу полягає в тому, що люди можуть поїхати, повернутися і потім поїхати знову. В Україні ситуація складається по-іншому: ті, хто їде до Росії працювати, справді повертаються, тому що в Росію немає проблеми поїхати другий раз, а ті, хто їдуть в країни ЄС, прагнуть залишитися там і вивезти свої сім’ї», – сказала директор Інституту демографії Елла Лібанова.
У ході опитування, здійсненого дослідницькою службою Геллапа в 10 країнах СНД, з’ясувалося, що 70 млн громадян СНД хочуть виїхати на роботу в іншу країну. Покинути свою країну назавжди хотіли б 13% жителів держав СНД.
Найбільше людей, які хочуть знайти собі тимчасову роботу за кордоном, виявилося у Молдові, де про тимчасову роботу за межами країни мріють 53% опитаних, а назавжди хотіли б виїхати 36% респондентів.

На другому місці – Вірменія: 44% респондентів хотіли б попрацювати в іншій країні, а 39% залишили б рідні кавказькі гори назавжди. Третє місце в списку посідає Білорусь, де тимчасову роботу за кордоном хотіли б знайти 35% учасників дослідження, а виїхати з країни – 20%.