...
Реєструйся

Мавпи не винні, або Як купити за $10, а продати за $35


Колись давно у одному забутому поселенні у джунглях з’явився чоловік, який, зустрівши тубільців, пообіцяв їм, що купуватиме у них мавп по $10. Мешканці чудово знали, що кількість мавп навколо надзвичайно велика і вони погодилися ловити їх для чоловіка за $10. Вони принесли чоловікові 1000 мавп і він із радістю всіх їх купив.

З часом ловити мавп ставало все важче, оскільки переважна їх кількість вже знаходилася у клітках. Тому жителі поселення повернулися до своїх щоденних справ. Тоді чоловік сказав, що платитиме по $15 за кожну пійману мавпу і мешканці знову кинулися у джунглі на їх ловлю. Так клітки чоловіка поповнилися ще на 500 мавп, а зустріти хоча б одну з них у джунглях стало практично нереально.

Проте, чоловік, вочевидь, був дуже великим любителем мавп, і тому він запропонував мешканцям просто-таки неймовірну суму – $25 за кожну мавпу. І звісна ж річ, мешканці селища знову пішли у джунглі. Через деякий час будь-хто міг би зі впевненістю сказати, що навіть у віддалених куточках мавп більше не залишилося. А місцеві принесли торговцеві ще 250 приматів.

Жителі клялися, що більше ніколи не ловитимуть мавп для чоловіка, оскільки це заняття стало не лише надзвичайно складним, а й небезпечним – не один мисливець зламав руку або ногу, падаючи з дерева в гонитві за мавпою. Але тут чоловік запропонував суму, від якої у всіх загорілися очі. Він пообіцяв давати $50 за кожну наступну мавпу.

Проте, чоловікові довелося на тиждень від’їхати до міста, тому всі свої справи він віддав помічникові, який тепер повинен був купувати мавп у населення.

Та помічник, як виявилося, також був не проти заробити зайву копійку за рахунок хазяїна. Тому він запропонував мешканцям: “Погляньте, скільки мавп знаходиться у наших клітках. Якщо ви хочете, я зможу продати вам їх по $35, а коли повернеться хазяїн, ви продасте йому мавп по $50”.

Вже через годину до кліток із мавпами вибудувалася величезна черга мисливців, які несли з собою всі до копійки заощадження, готові витратити їх на мавп.

Чи варто говорити, що після того, як клітки спорожніли і всі мавпи опинилися у населення, місцеві невдахи більше ніколи не бачили ні торговця, ні його помічника.

А вам ця ситуація не нагадує те, що не так давно відбувалося на українському (та й не тільки) ринку нерухомості?

Джерело:blog.management.com.ua