Реєструйся

Медики радять повернути на підприємства фізкультхвилинки


Фахівці спортивної медицини закликають керівників столичних підприємств залучати працівників до рухової активності на роботі. Йдеться про необхідність запровадження спеціальних комплексів вправ, зокрема скандинавської ходьби. Про це під час прес-конференції в УКРІНФОРМі повідомив керівник Київського міського центру здоров’я і спортивної медицини ГУОЗ КМДА Руслан Романишин.

“Ми вважаємо, що в запровадженні рухової активності на роботі має бути зацікавлене керівництво, бо в нього тут безпосередній інтерес, адже лікарняні — це напруження на роботі. Працівникам це теж завдає дискомфорту. Ми проводимо семінари для керівників підприємств, а далі все залежатиме від їхньої свідомості, прогресивності і реальної турботи про своїх працівників”, — сказав Р.Романишин.

Він розповів, що у разі зацікавлення цими методиками оздоровлення фахівці центру приїжджають на підприємство і вимірюють фізичні та біологічні резерви працівників.

Після цього для кожного з них розробляють індивідуальний комплекс гімнастичних вправ, які задіюють більшу частину м’язів і можуть виконуватися в обідню перерву. Тривалість таких фізкультхвилинок становить 10-20 хв. Р.Романишин додав, що семінари проводяться за міською програмою “Ваше здоров’я у ваших руках”.

У свою чергу головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойко зауважив, що в Україні серцево-судинні захворювання є причиною смерті у 62% випадків. При цьому для нашої країни актуальним є поняття “надсмертність чоловіків працездатного віку”, середня тривалість життя яких в Україні становить 62 роки, що на 5-7 років менше, ніж у країнах Європи.

“Причина цього криється у способі нашого життя, зокрема, недостатній руховій активності, що впливає на серцево-судинну систему. Тому наша програма покликана активізувати у людей розуміння того, що саме спланована рухова активність здатна принести найбільшу користь”, — пояснив він.

Джерело: liderif.jimdo.com