Реєструйся

Жінки-підприємці 9 місяців не можуть отримати лікарняні по вагітності та пологах


Мінсоцполітики до цих пір не розробило нову схему нарахування лікарняних виплат. Тому жінки-підприємці, що народили народили дітей, ось уже дев’ять місяців не можуть отримати цих грошей.


Ще в минулому році таких проблем не було. Нещодавно керівництво Фонду рекомендувало своїм робочим органам призупинити застосування та використання у своїй роботі роз’яснення Міністерства соціальної політики України від 22.07.2011 р. № 7475/0/14-11/18, обгрунтовуючи це тим, що виконавча дирекція фонду звернулася до Мінсоцполітики з приводу врегулювання питань про право на матеріальне забезпечення зазначеної категорії жінок.

Цей факт підтвердив ZN.UA і завідувач відділом соціальних виплат обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Львівській області Богдан Прокопенко. За його словами, проблеми з виплатою допомоги з тимчасової втрати працездатності, виплатою допомоги під час вагітності та пологів виникли з 1 січня ц.р. Оскільки до цих пір не розроблені механізми розрахунків і оплати, Фонд ніяк не може здійснити виплати цих коштів. У матерів вже діти бігають, а вони досі не отримали лікарняних. Така ситуація у всій Україні.

Підприємці також звертають увагу на ту обставину, що в разі захворювання вони можуть отримувати лікарняні лише починаючи з шостого дня лікарняного режиму. Згідно з чинним законодавством, перші п’ять днів лікарняного оплачує роботодавець і відносить ці витрати до валових витрат підприємства, а оплату інших днів лікарняного здійснює роботодавець. Потім Фонд соцстрахування компенсує йому ці витрати шляхом перерахування відповідних сум на поточний рахунок або шляхом зменшення суми зобов’язань роботодавця до фонду. Таким чином, перші п’ять днів допомога підприємцям повинна надаватися за рахунок підприємства. Оскільки у підприємців роботодавця немає, то хворіти їм доводиться за свій рахунок. Тоді як внески платити потрібно регулярно.

Джерело: dengi.ua