...
Реєструйся

Митники не зможуть підпорядковуватися близьким особам


Кабмін схвалив законопроект про вдосконалення антикорупційного законодавства щодо діяльності митників та арбітражних керуючих.

Кабінет Міністрів пропонує привести Митний кодекс і Закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у відповідність до Закону «Про засади запобігання і протидії корупції». Відповідні законодавчі зміни, які розроблялися Мін’юстом, уряд ухвалив 31 жовтня на засіданні.

Планується внести зміни до Митного кодексу щодо обов’язкової спеціальної перевірки осіб, які претендують на службу в Митній службі України.

Крім того, посадові особи митних органів не зможуть мати в безпосередньому підпорядкуванні або бути безпосередньо підпорядкованими близьким їм особам. Пропонується зобов’язати осіб, які претендують на такі посади, повідомляти керівництву органу про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

Кілька положень законопроекту спрямовані на усунення можливих протиріч між особистими інтересами і службовими повноваженнями в діяльності посадових осіб митної служби та арбітражних керуючих. Зокрема, пропонується зобов’язати митників оповіщати про виникнення конфлікту інтересів своє безпосереднє керівництво, а арбітражних керуючих — невідкладно повідомляти суду.

За інформацією прес-служби Міністерства юстиції