...
Реєструйся

Можуть ввести кримінальну відповідальність за отримання зарплати “в конвертах”


Кабінет Міністрів має намір до кінця року реалізувати ряд ініціатив з метою легалізації фондів оплати праці підприємств. Такі дії, зокрема, передбачені в проекті Плану заходів щодо реалізації Держпрограми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, пише Дело.

Як повідомляється, одним з пунктів передбачається організація виплати заробітної плати співробітникам через поточні банківські рахунки (в тому числі – карткові). З метою стимулювання скорочення готівки в обігу планується, серед іншого, внесення змін до статті 24 Закону України Про оплату праці до кінця 2013 року.

За словами видання, влада планує притягати до відповідальності найманих працівників, що погоджуються на роботу та оплату праці з порушеннями законодавства.

Відзначимо, що зараз санкції (аж до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) загрожують, головним чином, роботодавцям.

Крім того, за інформацією видання, влада планує ліквідувати схеми працевлаштування на неповний робочий день з метою зменшення зобов’язань зі сплати податку на доходи фізосіб і єдиного соціального внеску.

Незважаючи на те, що в одному одному з пунктів плану фіксується намір держави знизити податкове навантаження на ФОП компаній, експерти відзначають, що таке радикальне втручання держорганів у трудові відносини може призвести до небажаних наслідків: скорочення ділової активності, зростання рівня безробіття та збільшення трудового навантаження на працюючий персонал.

Нагадаємо, за словами голови Державної служби з питань регуляторної політики та підприємництва, 5 млн українців отримують у конвертах 145 млрд грн.