В існуючих економічних умовах штрафи за несвоєчасну виплату зарплат спричинять за собою максимальне скорочення штату компанії. У той же час, не зовсім порядні компанії будуть виконувати свої зобов’язання перед співробітниками. Про це розповіли генеральний директор рекрутингової компанії Brain Source International Андрій Кривокоритов і HR директор холдингу “Берег-Групп” Михайло Томин.
“Таке нововведення, звичайно, може змусити роботодавців виплачувати заробітну плату вчасно, але в існуючих економічних умовах компанії зможуть собі дозволити це за рахунок максимального скорочення штату. Навряд чи таке нововведення буде ефективно, так як постраждають від нього самі співробітники“, – вважає Андрій Кривокоритов .
У той же час, Михайло Томин вважає, що питання виплати заробітної плати, зокрема питання про її терміни, є актуальним і буде дієвим для підприємств не залежно від форм власності.
“У нас приймається велика кількість законів і підзаконних актів. Їх дієвість дуже залежить від мети впровадження та рівня контролю до тих регулятивних документів, які впроваджуються. Штрафні санкції, що заплановані, орієнтовані на наповнення державного бюджету, відповідно для закриття його дефіцитної частини, державні органи будуть підходити, досить ретельно до його виконання“, – підкреслив він.
На думку експерта, для відповідальних обов’язкових компаній з позитивним іміджем роботодавця ці заходи не матимуть ніяких негативних ефектів. Для компаній не зовсім порядних у своїх зобов’язаннях перед співробітниками, цей захід буде дієвим.
Андрій Кривокоритов додав, що кращим рішенням у боротьбі з несвоєчасною невиплатою зарплат було б створення сприятливого клімату для розвитку малого та середнього бізнесу: залучення інвестицій, зменшення податків, створення оптимальних умов для кредитування бізнесу.
Нагадаємо, роботодавців хочуть штрафувати за несвоєчасну виплату зарплат. Уряд має намір впровадити штрафні санкції в розмірі 0,5% від суми заробітної плати за несвоєчасну її виплату у небюджетної сфері. Про це йдеться в проекті Плану заходів щодо реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки (розробляється під керівництвом першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова).
За матеріалами інтернет-порталу: UBR.