...
Реєструйся

Німеччина потребує 500 тис. мігрантів щорічно


За розрахунками Німецького інституту економічних досліджень (DIW), країні щорічно потрібно не менше півмільйона мігрантів. Голова DIW Клаус Циммерман, вважає, що країні потрібно докорінно змінити міграційну політику. За його словами, в результаті старіння населення Німеччина почала відчувати брак робочої сили.

 «Починаючи з 2015 року, число працівників у Німеччині щорічно скорочуватиметься на 250 тисяч. Загалом нестача трудових ресурсів складе 3 мільйони осіб. Без притоку робочої сили з-за кордону почне знижуватися рівень життя, вік виходу на пенсію доведеться підвищити до 70 років. Така ситуація вимагає розробки довгострокових програм міграції, таких, які, наприклад, діють в Австралії або Канаді», – констатує Клаус Циммерман.

Тим часом засоби масової інформації повідомляють, що федеральний уряд має намір більш активно залучати до викладацької роботи в школах і гімназіях вихідців з міграційної середовища. Для досягнення цих цілей вже підготовлена спеціальна програма, яка найближчим часом має бути затверджена  урядом Німеччини. Програма спрямована на те, щоб підвищити шанси дітей з сімей мігрантів на інтеграцію в суспільство.

Нагадаємо, що Німеччина – одна з небагатьох західноєвропейських держав, яка скористалася своїм правом обмежити в’їзд трудових мігрантів з країн, що вступили до Євросоюзу в 2004 році і пізніше. У 2009 році уряд Німеччини продовжив це право до початку 2011 року.

За матеріалами dengi.ua