...
Реєструйся

На фестивалі “Трипільське коло” самотні зможуть знайти пару1-4 липня у місті Ржищів Київської області відбудеться третій еко-культурний фестиваль “Трипільське коло”.

Про це 24 липня повідомили на прес-конференції у київському музеї Івана Гончара організатори події.

На фестивалі навчать робити з соломи серця. Прийшов лідер київського гурту “Mаd Heads xl” Вадим Краснооокий. Він зробив своє серце, перев’язав його синіми та жовтими стрічками. Його група зіграє у Ржищеві.

Навчать, як добути живий вогонь

“Живий вогонь добувається без використання сірників чи запальнички, – розповів волонтер фестивалю. – Для цього часто використовують кремінь. Ми взяли лук. Палицю треба приставити до дошки і швидко крутити за допомогою кори. Іскра виникає через тертя дерева об дерево. Живий вогонь – цілющий. Охороняє дім від негараздів. Якщо через нього перестрибнути, можна очиститися”.

Щоб розпалити вогонь, довелося використати кремінь. Від живого вогню підпалили пучок свічок і поставили до глиняної трипільської пічки. Молодь у футболках фестивалю стрибала через вогнище.

“Цей вогонь має не затухнути, – запевнив організатор фестивалю Олесь Журавчак. – По закінченню “Трипільського поля” передаватимемо його іншим фестивалям. Символ цьогорічного фестивалю – вогонь. Наш вогонь має запалювати серця творчістю. Для гостей будуть усі умови, щоб творити своїми руками. Проходитимуть майстер-класи з ліплення глиняного трипільського посуду, художники вчитимуть малювати. Усі бажаючі зможуть долучитися до толоки і будувати трипільську хату. Родзинкою фестивалю стане майданчик “Територія кохання”. Тут можна буде швидко знайти собі пару. Усе витримано у нормах загальноприйнятої моралі”.

Третього дня фестивалю відбудеться флеш-моб, який збере всіх рудоволосих. На спеціальних майданчиках демонструватимуть кіно, вчитимуть танцювати народні танці, показуватимуть моду. Організатори обіцяють багато вогняних шоу. На головній сцені виступлять гурти “Пікардійська терція”, “ДахаБраха”, “Крихітка”, “Вадада” з Польщі та білоруська “Осіміра”.

“Для мене сьогодні стало відкриттям, що на фестивалі заборонено курити, вживати наркотики і алкоголь, – зауважив Вадим Краснооокий. – Чудово, що на “Трипільському колі” є таке правило. Західна цивілізація – це цивілізація наркоманів. Йдеться не лише про хімічні чи рослинні наркотики. Суспільство залежне від телевізора, грошей. Воно не уявляє, як можна відпочивати без допінгу”.

Квитки на усі 4 дні події коштуватимуть 150 грн. На два – 80 грн. Для студентів та дітей діятимуть знижки. Жити можна буде у наметовому містечку, місцевих садибах і в копицях сіна, які забезпечать організатори.

Gazeta.ua