...
Реєструйся

На навчання талановитої молоді за кордоном затримують гроші


Згідно зі звітом Держказначейства, станом на 1 липня 2012 року на бюджетну програму навчання та стажування талановитої молоді за кордоном із затверджених Верховною Радою 50 млн 770 тис. грн надійшло лише трохи більше 3 млн. Про це пише Оксана Онищенко в статті “Щасливчики” на валізах” у свіжому номері “Дзеркала тижня. Україна”.
“Наш університет отримав від Міносвіти лімітну довідку про бюджетні асигнування та кредитування на 2012 рік. В ній зазначено, що гроші, виділені на цю державну програму, надійдуть тільки в грудні 2012 року. Ми звернулися з відповідним листом до МОНМС, попросили вплинути на ситуацію. Адже інакше студенти не зможуть ні заплатити за навчання, ні отримати візи. У нас навчаються талановиті молоді люди, серед яких є вихідці з малозабезпечених сімей. У них немає грошей на те, щоб здійснити таку поїздку. А університет також не зможе їм допомогти, оскільки в нашому кошторисі не передбачені такі витрати”, — повідомив проректор КПІ Геннадій Варламов.

Одна з нинішніх “щасливиць” — студентка Тетяна Крачко— звернулася до прем’єр-міністра Миколи Азарова через його сторінку в соціальній мережі Facebook:

em>”Я, як і ще 180 студентів, зіткнулася з проблемою фінансування. Я зв’язалася з закордонним ВНЗ, домовилася про навчання, знайшла хімічну лабораторію, в якій зі мною хотіли б працювати. Мені прислали запрошення, підписали і надіслали договір між французьким університетом і моїм, зайнялися пошуком житла. Навчання там починається з 4 вересня. Але щоб відкрити візу, забронювати квитки, я повинна підтвердити свою платоспроможність. В Міносвіти поки не готові перерахувати гроші, а їхати треба вже зараз. Це прекрасна програма, дійсно дуже перспективна для української молоді. Тільки, на жаль, якщо фінансування не буде, я не зможу вчасно з’явитися на заняття, і моє навчання буде анульовано. Зарубіжний ВНЗ не цілком зрозуміє таку зміну рішення, і наступного разу навряд чи захоче мати справу з українськими, як виявляється, несерйозними студентами. Дуже прикро за країн …”. Відповідь від глави уряду дівчина досі не отримала.

ubr.ua