Реєструйся

На оздоровлення депутатів виділять майже півмільярда


У 2012 році медобслуговування народних депутатів і керівного складу органів державної влади, а також фінансова підтримка санаторно-курортних установ, де вони відпочивають, обійдеться в 465 млн грн, пише газета “Дело”.

Проект держбюджету на 2012 рік передбачає фінансову підтримку санаторно-курортних установ Державного управління справами при президенті в розмірі 102,6 млн грн.

За держрахунок в цих закладах можуть відпочивати як президент, так і представники вищих органів влади, в першу чергу Кабміну.

У розпорядженні депутатів є свої санаторії в Криму, де вони можуть оздоровлюватися за державний рахунок. Фінансова підтримка з бюджету держави об’єктів Верховної Ради в 2012 році складе 7,8 млн грн.

Однак найдорожче обходиться держбюджету медичне обслуговування народних депутатів України та керівного складу органів державної влади, на що в наступному році планується виділити 354,6 млн грн.

Цього року згідно з бюджетом-2011 витрати на медобслуговування вищих посадових осіб не перевищать 300 млн грн. Таким чином, можна зробити висновок, що розрекламоване владою масштабне скорочення штатів у міністерствах і відомствах або виявилося марним, або в прямому сенсі болісно позначилося на чиновниках.

Підсумовуючи всі перераховані витрати на фінпідтримку санаторіїв та медобслуговування державних чиновників, отримуємо суму в 465 млн грн.

Для порівняння: на санаторно-курортне лікування ветеранів війни, а також осіб, на яких поширюється дія законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань”, та інвалідів бюджет-2012 передбачає 107 млн грн, тобто учетверо менше.

 Джерело: ubr.ua