Реєструйся

На які вакансії зараз є попит


Роботодавці шукають банківських співробітників, маркетологів і піарників. Але зарплати ростуть повільно.

Кадровий ринок України почав зростати: за останній місяць кількість вакансій збільшилася на 20%. “Було опрацьовано понад 100 тис. вакансій в період з червня по липень. Лідерами зростання за пропозицією вакансій можна назвати сферу продажів, а також маркетинг, рекламу, PR. Цього року компанії вирішили заздалегідь підготуватися до нового бізнес-сезону, так як пошук хорошого фахівця займає в середньому місяць-два “, — розповіла директор з маркетингу та PR компанії HeadHunter Тетяна Топчій.

Рекрутери кажуть, що якщо в кризу — влітку 2008 року — було повне затишшя, то тепер роботодавці замислилися про пошук більш сильних фахівців для свого бізнесу.“У кризу компанії шукали фахівця під жорсткі вимоги по зарплаті, а тепер спочатку цікавить сильний фахівець, а потім відбувається співбесіда про зарплату. Тобто роботодавці готові торгуватися. Літнє зростання пропозиції вакансій також спостерігається щодо банківських працівників, фінансистів, логістів”,— каже директор Першого Українського кадрового агентства Віра Шацька.

“Власники підприємств, які в кризу взяли свій бізнес в ручне управління, знову хочуть відійти від справ і жити на відсотки. Тому не дивно, що зараз є великий попит на топ-менеджерів і фіндиректорів. Багато підприємств мають намір нарощувати докризові обороти, а отже, потрібен колишній штат співробітників. Крім того, на виробництві зараз затребувані технічні спеціальності: начальники цехів, електромонтери, слюсарі”, — сказав нам комерційний директор одного з підприємств з перевезень Анатолій. Щоправда, за його словами, зростання зарплат не дуже велике — максимум вони підвищуються на 500—1000 гривень.

Це підтверджують і потенційні працівники. “Зараз уважно вивчаю список пропозицій у банках, яких влітку справді стало більше. Там почали видавати кредити, відкриваються нові відділення, тому вибір є. Але зарплати пропонують невисокі: хороший банківський фахівець середньої ланки до кризи міг претендувати на 3500 грн., а мені пропонують 2000—3000 грн. Буду шукати”, — каже дончанка Анжела.

Джерело: ubr.ua