...
Реєструйся

Набрав чинності Закон “Про професійний розвиток працівників”


05.02.2012 р. набрав чинності Закон України від 12.01.2012 р. № 4312-VI “Про професійний розвиток працівників“, яким визначено загальні положення щодо підвищення кваліфікації працівників, їх навчання та атестації.

Згідно з документом питання про навчання працівників вирішує роботодавець, виходячи з вимог власній господарській діяльності. Навчання класифікували на формальне, в результаті проходження якого видається документ про освіту (наприклад, підвищення кваліфікації за договорами з вузами), і неформальне – здійснюється безпосередньо у роботодавця.

Зокрема встановлено, що категорії працівників, що підлягають атестації, та періодичність її проведення визначаються колективним договором, а на підприємствах, в установах та організаціях, де колективні договори не укладаються, категорії працівників, що підлягають атестації, терміни і графік її проведення визначаються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації.

Встановлено, що атестація працівників проводиться не частіше ніж 1 раз на 3 роки. Також зазначено перелік осіб, які атестації не підлягають, а саме: працівники, які відпрацювали на відповідній посаді менше 1 року; вагітні; особи, які здійснюють догляд за дитиною до 3 років або дитиною-інвалідом, інвалідом дитинства; самотні матері або батьки, які мають дітей у віці до 14 років; неповнолітні; особи, які працюють за сумісництвом.Законом чи колективним договором можуть встановлюватися інші категорії працівників, які не підлягають атестації.

Нагадаємо, всі працівники повинні підвищувати професійну кваліфікацію згідно з вимогами чинного законодавства (загальні положення Випуску 1 «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників). До прийняття цього закону законодавством не було передбачено загального порядку проведення атестації працівників.

Питання підвищення кваліфікації фармацевтичних працівників врегульовано наказом МОЗ України від 12.12.2006 р. № 818 «Про удосконалення атестації провізорів та фармацевтів».

Детальний розгляд особливостей застосування норм Закону “Про професійний розвиток працівників” читайте в №3, 2012 журналу “Довідник кадровика”.

Матеріали до теми


Затримка зарплати понад місяць: роботодавці звітуватимуть про борги — нова законодавча ініціатива
Міністерство економіки України оприлюднило для громадського обговорення проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інформування про ...
Гіг-спеціалісти й добровільно застраховані: Мінсоцполітики пропонує нові правила для страхових виплат
До 23 квітня 2025 року триває громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів щодо змін у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. ...
Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено
Верховна Рада України прийняла подані президентом законопроєкти щодо продовження воєнного стану та загальної мобілізації. Відповідно до поданих законопроєктів терміни воєнного ...