...
Реєструйся

Набув чинності Закон про строки виплати зарплати


20 листопада 2010 року набув чинності Закон № 2559-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати” . Цей Закон передбачає зміни до КЗпП та Закону “Про оплату праці”.

Згідно з новою редакцією ст. 115 КЗпП, терміни виплати зарплати можуть встановлюватися не лише колективним договором, а й нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації.

Узгодження може відбуватися і з іншим органом, який “висунуть” колективом і навіть із спеціально обраними і уповноваженими для такої мети представниками трудового колективу.
При цьому розмір зарплати за першу половину місяця визначається колективним договором чи нормативним актом роботодавця, погодженим у викладеному вище порядку, але він не може бути меншим, ніж оплата за фактично відпрацьований час з розрахунку.
Строки виплати зарплати не повинні перевищувати 7 днів після закінчення періоду, за який вона виплачується. Як і раніше, виплати повинні здійснюватися не рідше 2 разів на місяць і через проміжок часу, не більший за 16 днів.

Нагадаємо, що 23 вересня 2010 року народні депутати прийняли (на підставі законопроекту № 4749) зміни до КЗпП та Закону “Про оплату праці”, відкоригувавши норми закону, які регулюють строки виплати зарплати.

За матеріалами ligazakon.ua