Найбільш затребувані ваканції в Україні


Найбільшим попитом серед фахівців в Україні є продавці-консультанти, програмісти, бухгалтери, медичні представники, менеджери з продажу.

Продавець-консультант

Роздрібна торгівля – сфера, якаактивно розвивається та динамічна. В Україні вона показує все більш оптимістичні результати: це проявляється у збільшенні кількості магазинів, що відкриваються і прирості торгових площ. Особливо активно розширюються продуктові мережі, одежні і взуттєві торгові точки, а також компанії з продажу побутової техніки.

З ростом роздрібної торгівлі зростає і потреба в кваліфікованих кадрах, які могли б ефективно розвивати цей бізнес. Компанії нарощують обсяги продажів і активно наймають працівників різних рівнів – від продавців-консультантів до керівників мережі магазинів.

Одна з найбільш поширених професій в даний час – це продавець-консультант. Попит на цю посаду завжди дуже великий, незалежно від того, столиця це чи регіон.

Потреби сучасних покупців стають все більш витонченими, а часу, який вони можуть витратити на їх задоволення, все менше. Тому важливо не просто залучити покупця в магазин (рекламою, акціями, вітринами), а зробити так, щоб він за свій короткий візит знайшов те, що шукав, і пішов задоволений покупкою. Продавець-консультант – це практично обличчя компанії, він взаємодіє з клієнтами, не тільки здійснюючи безпосередні продажі, але і консультуючи. Головні вимоги до претендентів на цю посаду – активність, презентабельний зовнішній вигляд і здатність знайти спільну мову з будь-яким клієнтом.

Програміст

Ситуація із зростанням попиту і сильним дефіцитом програмістів продовжує посилюватися. Вузи не можуть забезпечити достатню кількість розробників, в результаті чого компанії, що працюють у сфері IT, змушені боротися за студентів цих спеціальностей практично з перших курсів або переманювати один у одного.

Високий попит пояснюється двома факторами. По-перше, появою в IT нових технологій, а по-друге, фахівці великих компаній часто працюють не тільки на вітчизняний ринок, але і на закордонний. Іноземні компанії, користуючись відносно невисокими розцінками на послуги, розміщують в Україні свої замовлення, і вітчизняні IT-компанії наймають під них фахівців.

На традиційні центри з розробки програмного забезпечення в Україні припадає 74% всіх вакансій: Київ – 54%, Харків – 13%, Львів – 7%. Також велика кількість вакансій з Дніпропетровська (7%) та Одеси (5%). Сумарна частка резюме по зазначеним містах становить 86% всіх вакансій в даній сфері.

На даний момент ринок IТ в Україні зростає і буде продовжувати своє зростання. У світі щодня відбувається безліч технологічних змін, і, відповідно, потрібні професіонали, щоб підтримувати дані зміни. У зв'язку з цим попит на IТ-фахівців, як і раніше буде високим.

Бухгалтер

Бухгалтерські позиції – одні з самих затребуваних на ринку праці. Ця вакансія досить поширена за рахунок необхідності ведення обліку в кожній компанії, а також розвитку бізнесу в Україні – відкриття великих торгових центрів, філій та представництв великих іноземних компаній, яким потрібні фахівці фінансової сфери.

Проте поки ситуація на ринку праці бухгалтерів залишається на користь роботодавців. Це пояснюється тим, що пропозиція значно перевищує попит.

Професійний бухгалтер з хорошим досвідом роботи навряд чи буде мати складнощі з працевлаштуванням. Важче буде молодим фахівцям, які щойно закінчили вуз. Таким кандидатам в першу чергу потрібно бути готовими почати працювати на стартовій позиції. Ідеально, якщо здобувач на дану позицію має економічна або фінансова освіта, періодично підвищуючи свою кваліфікацію на курсах. Що стосується досвіду роботи, то роботодавці воліють претендентів з досвідом у сфері, яку представляє роботодавець, так як такі кандидати найбільш ефективні. При влаштуванні в іноземну компанію, як правило, потрібне хороше знання англійської мови.

Медичний представник

Фармацевтичні підприємства – одні з найактивніших роботодавців, вони шукають нових працівників не заради заміни персоналу, а заради розвитку бізнесу.

У фармацевтичному секторі відзначається високий попит на медичних представників – найчисленнішу категорію фахівців, що беруть участь в просуванні продукції. Медичні представники залишаються основним каналом комунікації фармацевтичних компаній з потенційними клієнтами (медичними установами та лікарями). Від них вимагається наявність вищої медичної освіти, що дозволяє краще орієнтуватися на ринку продукції, що реалізовується.

Дефіцит таких спеціалістів досить великий. Як правило, досвідчені медичні представники вже працюють і не готові розглядати пропозиції, або їх зарплатні очікування такі великі, що компанії не готові платити на "старті" таку зарплату. Багато компаній для того, щоб закривати вакансії, знижують вимоги до кандидатів: наприклад, останнім часом спостерігається тенденція, що критерій "вища медична/фармацевтична освіта" для медичного представника стає не ключовим. На ринку праці є достатня кількість претендентів з хорошим досвідом продажів і просування фармацевтичної продукції без медичної освіти. Також багато компаній готові взяти на посаду медичного представника молодого фахівця без досвіду продажів і навчити роботі.

Менеджер з продажу

Найбільшим попитом на ринку праці вже кілька років користуються фахівці в сфері продажів.

Менеджери з продажу, менеджери по роботі з клієнтами, торгові представники – найнеобхідніші співробітники в будь-якій компанії у всіх галузях, так як вони відповідають за збут продукції і отримання прибутку. Компаніям потрібні оборотні кошти, а принести гроші в компанію можуть саме продажники.

Спеціаліст з продажу з великим досвідом роботи дуже цінується. На ринку існує відчутний дефіцит професіоналів, які одночасно володіють профільною освітою, знанням самої галузі та продукту, умінням просувати його, працювати з клієнтами. Таких фахівців на ринку небагато, тому компанії готові йти назустріч в їх зарплатних очікуваннях.

Тенденція зростання потреби у фахівцях галузі продажів збережеться, оскільки ринок не насичений в достатній мірі, і все частіше кадрові служби для закриття вакансій в сфері продажів змушені вдаватися до переманювання фахівців.

В регіонах України можна виділити деякі особливості списку найбільш затребуваних професій. Так, наприклад, в Києві у ТОП-10 увійшли кухарі і системні адміністатори, в Донецьку – касири і юристи, в Дніпропетровську – касири і страхові агенти, в Одесі – кухарі, а також працівники складів та СТО, у Львові – кухаря і лікарі.

За матеріалами інтернет-порталу: rabota.ua.