Реєструйся

Нардеп пропонує скоротити випробувальний термін і дозволити раніше йти у відпустку


У парламенті зареєстрований законопроект № 11063, що передбачає додаткові гарантії при працевлаштуванні для молоді, інвалідів та інших слабозахищених верств населення. Водночас автор проекту пропонує посилити відповідальність роботодавця і збільшити обсяг його обов’язків перед працівником. Про це пише Юрліга.

Автор проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціальних гарантій для молоді, інвалідів та інших малозахищених верств населення» пропонує скоротити випробувальний термін при прийнятті на роботу з трьох до двох місяців, а також дозволити працівникові йти у відпустку не через півроку після працевлаштування, а через чотири місяці.

Також пропонується зобов’язати підприємства працевлаштовувати молодь по закінченню строкової військової або альтернативної служби за першим місцем роботи в рамках тривідсоткової квоти від середньої чисельності співробітників (якщо кількість працівників становить 10—25 чоловік — 1 робоче місце). П’ятивідсоткова квота, що діє відповідно до Закону України «Про зайнятість» в компаніях з чисельністю понад 20 співробітників, збережеться. Однак за нею знаходитимуть роботу інші малозахищені групи населення, наприклад — самотні матері.

Водночас законопроект посилює відповідальність роботодавців. Зокрема, керівники підприємств, установ, організацій у разі незабезпечення виконання зазначених нормативів робочих місць для працевлаштування молоді, або неподання Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звіту про працевлаштування молоді, несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Крім цього, автор наполягає на збільшенні штрафних санкцій для роботодавців, що наймають на роботу іноземців або осіб без громадянства без відповідних дозволів. Штраф становитиме 40 мінімальних зарплат за кожну таку людини замість нинішніх 20 мінзарплат.

Проект також забороняє вилучення власником або уповноваженим ним органом паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, документа про освіту (спеціальність, кваліфікацію), інших документів.

Слід зазначити, що подібний законопроект вже вносився автором на розгляд до Верховної Ради ще в 2009 році, проте на той момент не був підтриманий парламентарями.