Реєструйся

Щодо надання органами державної податкової служби адміністративних послуг, зокрема шляхом видачі фізичним особам – підприємцям довідки про доходи для призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.07.2012 р. N 20497/7/17-1217

Щодо надання органами державної податкової служби адміністративних послуг, зокрема шляхом видачі фізичним особам – підприємцям довідки про доходи для призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми згідно постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1751, від 24.02.2003 N 250, від 21.10.95 N 848

Державна податкова служба України, з метою врегулювання питання надання органами державної податкової служби адміністративних послуг, зокрема шляхом видачі фізичним особам – підприємцям довідки про доходи для призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми згідно постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1751, від 24.02.2003 N 250, від 21.10.95 N 848, повідомляє.

На даний час для фізичних осіб – підприємців передбачено дві системи оподаткування доходів одержаних від здійснення підприємницької діяльності, кожна з яких регулюється нормами Податкового кодексу України та має різний порядок оподаткування таких доходів, ведення обліку доходів і витрат та подання звітності.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Відповідно до статті 294 Кодексу для платників єдиного податку встановлені звітні податкові періоди: для фізичних осіб – підприємців, які обрали першу групу звітний період є календарний рік, для платників другої та третьої групи звітний період є календарний квартал.

При цьому підпунктом 296.8 статті 296 Кодексу передбачено, що платники єдиного податку мають право для отримання довідки про доходи подавати до органу державної податкової служби податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового звітного періоду.

Отже, органи державної податкової служби надають фізичній особі – підприємцю, який здійснює діяльність на спрощеній системі оподаткування довідку про доходи на підставі декларації платника єдиного податку, яка подається за інший ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період.

Разом з тим, оподаткування доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування регулюється статтею 177 Кодексу.

Відповідно до підпунктом 177.5 статті 177 Кодексу фізичні особи – підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, визначений підпунктом 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 Кодексу для річного звітного податкового періоду, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи (п. 177.11 ст. 177 Кодексу).

При цьому підпунктами 177.5.2 пунктами 177.5 статті 177 Кодексу передбачено, що фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності Кодексом, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувається перехід на загальну систему оподаткування.

Враховуючи численні звернення фізичних осіб – підприємців, щодо необхідності отримання довідки про доходи на призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми та до врегулювання цього питання на законодавчому рівні, рекомендуємо регіональним податковим службам надавати даній категорії підприємців довідки про доходи на підставі поданих податкових декларацій про майновий стан і доходи за інший ніж (річний) податковий звітний період (квартальний).

При цьому, така квартальна декларація не звільняє підприємця від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для податкового звітного періоду згідно вимог підпунктом 177.5 статті 177 Кодексу, та не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання.

Вимоги зазначено листа просимо довести до районних ДПС.

 

Заступник Голови

А. П. Ігнатов

Матеріали до теми


Перенесено щорічну разову виплату оборонцям України
Верховна Рада України 20 березня 2023 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової ...
Прийнято Закон щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби
Верховна Рада України 21 березня прийняла у другому читанні і в цілому проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих ...